5 лютого Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти лідера проросійської організації "Український вибір – право народу" та кума президента РФ – Віктора Медведчука. Його підозрюють у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність України. Справу проти Медведчука порушили після звернення депутата від "Народного фронту" Андрія Тетерука.

Читайте також: Медведчук "під ковпаком" прокурорів: хто ще та за що?

"Віктор Медведчук зробив гучну заяву на партійному з’їзді 29 січня 2019 року в Києві, заявивши про необхідність утворення так названого "автономного регіону Донбас" з утворенням власного парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України. Його план–концепція передбачає утворення на Донбасі автономного регіону "Донбас" у складі України. Він вважає, що такі домовленості по статусу Донбасу можливо досягти в чотирикутнику Київ-Донецьк-Луганськ-Москва,
– пояснила таке рішення речниця генпрокурора Лариса Сарган.

Вона додала, що тут мовиться про заклики до зміни меж території України, допомогу з боку Росії у проведенні підривної діяльності проти України, а також підтримується агресивна діяльність і сепаратистські настрої.

Згодом у Генпрокуратурі сповістили, що з цією справою не зволікатимуть і найближчим часом вони передадуть всі відповідні документи до СБУ. Відповідно до законодавства, Генпрокуратура здійснює процесуальне керівництво слідчими діями, а власне слідчі дії проводитиме Служба безпеки України. Щодо клопотання до суду, у Генпрокуратурі підкреслили, що воно буде лише тоді, коли буде відповідна доказова база.

У Москві вже відреагували на такі дії щодо Медведчука. За словами речника російського президента Дмитра Пєскова, інформація про відкриття вищезазначеного кримінального провадження є "дуже тривожною", передає РБК.

"Там йде суперечлива інформація, то чи справу порушено, то чи поки попередні дії здійснюються. Якщо це станеться, це буде чергова політична репресія", – каже представник Кремля.

Читайте також: Медведчук завжди маскувався, як змія, – політолог

До слова, сам Медведчук вважає свої слова такими, що відповідають законам України. Також він переконує, що є прихильником реалізації мінських угод, в яких мовиться, зокрема, про те, що українська сторона повинна ухвалити низку законодавчих актів, в тому числі зміни до Конституції.

Хто такий Віктор Медведчук: дивіться відео