Державний секретар США зазначив, що, можливо, є звичайні американські громадяни, котрі запитують, навіщо Вашингтон стільки уваги приділяє Україні, яка десь далеко за океаном.
Читайте також Основне завдання Вашингтона – запобігти вторгненню Росії в Україну, – Салліван
Дипломат пояснив, що це значно ширше питання, ніж про українську державу. Він наголосив, що "зараз під питанням базові принципи міжнародного миру та безпеки", бо якась країна:
- не може просто взяти та змінити силою кордони іншої;
- не може диктувати сусіднім державам і їхнім народам, яку політику їм провадити і з ким вступати в альянси;
- не може претендувати на власну "сферу впливу".
Це пережиток минулого сторіччя. Якщо залишати такі дії безкарними – це підірве всю міжнародну систему, інші країни почують цей сигнал і почнуть діяти схожим чином. Це шлях до напруги, конфліктів і воєн,
– сказав Ентоні Блінкен.
Дуже значні санкції проти Росії
Очільник Держдепу також нагадав, що G7, ЄС і країни-члени НАТО попередили Росію про масштабні санції, якщо вона наважиться на вторгнення в Україну, але не розкрив ніяких деталей.
Разом ми можемо застосувати дуже значні санкції – фінансові, економічні, таке, чого ми не робили раніше. Також розглядаємо ще більшу підтримку зміцнення обороноздатності України, як і членів Альянсу,
– продовжив дипломат.
Дії Путіна дали протилежний ефект
Ентоні Блінкен додав, що дії Путіна за роки агресії проти України дали фактично протилежний ефект.
Може з чверть населення України підтримувала членство в НАТО. Зараз це близько 60%. Сам Альянс змушений був розмістити більше сил і озброєння ближче до Росії – чого Москва не хотіла – після її агресії проти України. Витрати на оборону НАТО теж зросли. Все, що робив президент Путін, призвело до абсолютно протилежного розвитку подій, ніж той, якого він хоче,
– підсумував держсекретар США.
До теми НАТО вирішило прийняти Україну та Грузію, питання лише у термінах, – Столтенберг
Війська Росії біля кордонів України
- Світ обіцяє Москві потужні санкції у випадку агресії щодо України – під удар потрапить газопровід "Північний потік-2" та участь Росії у системі міжнародних платежів SWIFT.
- Кремль намагається шантажувати міжнародну спільноту через ультиматуми США та НАТО й оприлюднення переліку "гарантій безпеки", серед яких заборона Україні стати членом Альянсу.
- Олексій Данілов повідомив, що російських військ під українським кордоном зараз менше, ніж під час навчань "Захід-2021" у квітні 2021 року. Він переконаний, що ймовірність вторгнення низька.