5 грудня в Києві СБУ провела обшуки у помешканні Міхеїла Саакашвілі. Після цього Саакашвілі було затримано, проте активісти витягли політика з авто правоохоронців. За словами глави ГПУ Юрія Луценка, Саакашвілі затримали через фінансування його команди Сергієм Курченком.

Сам лідер партії "Рух нових сил" Міхеїл Саакашвілі заявив, що взагалі не знайомий з українським бізнесменом-втікачем Сергієм Курченком.

У свою чергу прес-служба Курченка повідомляє, що заява Луценка про фінансування ним колишнього президента Грузії є неправдивою, передає підконтрольна олігархові "Комсомольская правда".

"5 грудня у Верховній Раді України Генеральний прокурор Юрій Луценко безвідповідально заявив, що Сергій Курченко фінансував протести Міхеїла Саакашвілі, спрямовані на повалення існуючої влади", – йдеться у повідомленні.

Водночас, сам Сергій Курченко розповів, що не знайомий з лідером партії "Рух нових сил".

Саакашвілі не знаю і знати не хочу. А ось з Порошенком ми знайомі дуже навіть добре,
– заявив олігарх.

Так, Курченко стверджує, що в 2013 році купив у Петра Порошенка медіа-холдинг UMH group за 400 мільйонів доларів США.

"За наявною у мене інформацією цей корупційний жиробас після продажу не сплатив жодних податків до бюджету України. Порошенко – брехун і боягуз, тому і нацьковує скрізь свого ланцюгового цуцика Луценка" – наголосив він.

Читайте також: Олігарх-утікач Сергій Курченко подав до суду на Порошенка

Окрім того, бізнесмен подав позов проти Луценка за поширення наклепу щодо переговорів і зв'язків з Міхеїлом Саакашвілі.

"Схоже, що Юрій Луценко зробив заяву, перебуваючи в п'яному угарі після чергової пиятики зі своїм кумом-товаришем по чарці Порошенко. Ця алкогольна парочка настільки дістала всю нашу країну, весь народ і мене особисто, що я подаю позов про захист честі і гідності за поширення наклепу до Юрія Луценка" – підсумував Курченко.

Нагадаємо, 30 травня 2017 року Сергієві Курченку було повідомлено про підозру у скоєнні низки злочинів, серед яких – створення злочинної організації, ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, зловживання службовим становищем, легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом тощо.