Мовиться про жорсткі наслідки у разі ескалації конфлікту з боку Росії. Про це Каріньш повідомив після перемовин з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн і генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

До теми Є ризик ескалації через закон про перехідний період, – Зеленський

Росія загрожує Євросоюзу

Прем'єр Латвії акцентував, що Європа потерпає одразу від кількох загроз. Зокрема від гібридної атаки на кордони Латвії, Литви та Польщі.

За словами Каріньша, згадані країни ЄС відбивають організований потік нелегальних мігрантів та відстоювати свої межі. У цьому плані Європа об'єдналася та заручилася підтримкою НАТО.

Що відомо про біженців на кордонах Білорусі

Із літа 2021 року на білорусько-польському кордоні, а згодом і на межі з Литвою та Латвією, помітили надзвичайно великий потік біженців з країн Близького Сходу. Згодом у Європі це назвали інструментом тиску з боку Олександра Лукашенка та Володимира Путіна. Ситуація загострилася 8 листопада, коли нелегальні мігранти розпочали систематичний штурм кордонів та почали траплятися сутички й смерті. Країни ЄС підсилюють свої межі військовими формуваннями.

Другою загрозою в європейському регіоні Латвія вважає скупчення російських військ біля українських кордонів. Відтак за діями Кремля уважно слідкуватимуть.

Важливо Хай безголові думають, що говорять, – Лукашенко пригрозив Європі перекриттям газу

Ще одна проблема, з якою зіткнулася Європа, є енергетична – зростання цін на електроенергію та газ. Російського монополіста "Газпром" звинуватили у дефіциті ресурсу та незабезпеченні газу в достатній кількості.

Окрім цього, важливим питанням у ЄС вважають організовану та агресивну хвилю дезінформації, яку поширює Росія.

Дезінформація скерована проти Польщі. У ситуації на білоруському кордоні звинувачують саме Польщу, Литву та Латвію, а не Білорусь,
– зазначив Каріньш.

Виходом із складної ситуації європейські вважають єдність країн ЄС та НАТО й протистояння можливому розколу, який намагається зробити Росія. Потрібно обмінюватися інформацією та співпрацювати.

Росія стягує війська до кордонів України: що відомо

  • Глава української розвідки Кирило Буданов повідомив про очікуваний наступ Росії у січні – лютому 2022 року. Цю інформацію підтвердили американські військові.
  • Біля кордонів України зосередили понад 90 тисяч російських армійців. Наступ можливий одразу з 3 напрямків – з Білорусі, з тимчасово окупованих територій та з Криму.
  • Російська пропаганда ж поширює фейк про те, що Збройні сили України нібито наступають на "окремі райони" Донбасу. У МЗС Росії заявили про "нагнітання" ситуації в зоні конфлікту.