Проти ухвалення закону про перехідний період виступають не лише Росія, але і західні партнери України. Про це розповів президент Володимир Зеленський під час пресмарафону 26 листопада.
Цікаво Намагаються втягнути Ахметова, – Зеленський заявив про підготовку держперевороту в Україні
Це може означати вихід з мінських домовленостей
Володимир Зеленський розповів, що застосування безпілотників Bayraktar та закон про перехідний період – це 2 питання, з якими закордонні партнери України не погоджуються. За словами президента, ухвалення закону означатиме, що наша країна вийшла з мінських домовленостей. Це унеможливить подальші переговори у нормандському форматі.
Тут не питання, що Росія проти цього. Ми вважаємо, що це один з принципів, який може призвести до ескалації. Поки на предмет перехідного правосуддя не дуже позитивно реагують і інші наші союзники. Питання в тому, що ми тримаємося за цей "Мінськ",
– заявив Зеленський.
Саме через це президент наголосив, що Україна поки не просуватиме закон про перехідний період на окупованих територіях через можливі ризики.
Закон про перехідний період: головне
- У серпні 2021 року Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт про перехідний період на тимчасово окупованих територій.
- Цей законопроєкт передбачає провадження юстиції перехідного періоду в окупованих територіях та "червоні лінії" деокупації.
- Врегулювання конфлікту пропонують поділити на конфліктний та постконфліктний періоди.
- Венеційська комісія у своєму висновку знайшла низку недоліків та розкритикували деякі пункти.