Про це інформував сайт Bihus.Info.

Читайте також: Бізнес на органах: як збагатився посадовець СБУ, чий підпис доводив людей до інфаркту

На початку 2017 року вийшло в ефір розслідування Надії Бурдєй "Гральний бізнес під прикриттям". Журналісти встановили, що протягом 2015 та 2016 років Україна недоотримала понад 10 мільярдів гривень податків від азартних ігор. Зокрема, розслідувачі довели, що лотереї, букмекерство і казино працюють відкрито, але не сплачують податки до бюджету. Адже формально вони – поза законом.

Відео повного випуску програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" за 23 січня 2017 року:

У розслідуванні також повідомлялось, що в 2015 році монопольне становище на лотерейному ринку отримала компанія "Українська національна лотерея", а підґрунтям здобуття монополії стало введення санкцій з боку РНБО проти двох інших операторів. До слова, співвласник "УНЛ" мав певні зв'язки з секретарем РНБО Олександром Турчиновим.


Співвласник "УНЛ" мав певні зв'язки з секретарем РНБО Олександром Турчиновим

Власником ж "УНЛ" на той час була англійська "Старбелл інвестментс лімітед" Сергія Піндича, а фактично – Валерія Коваленка, який мав близькі бізнес-відносини з нардепом Сергієм Терьохіним, екс-міністром фінансів Віктором Пинзеником та секретарем РНБО Олександром Турчиновим.


Коваленко мав близькі бізнес-відносини з Терьохіним, Пинзеником та Турчиновим

Через кілька місяців після виходу сюжету в ефір Олександр Турчинов звернувся до суду з вимогою визнати інформацію про його відношення до "УНЛ" недостовірною. У першій інстанції суд задовольнив позов, однак юристи Bihus.Info подали апеляцію, і чекають, поки її буде призначено до розгляду.

Читайте також: Лотереї, які кришує "БПП" та патент на рух по колу: резонансні розслідування журналістів

У травні 2017 вийшов в ефір інший сюжет "Наших грошей" про мережу обмінних пунктів "Абсолют фінанс", що уникала здачі податкової звітності. Ця мережа з понад тисячі пунктів обміну валют записана на наближених до нардепа "Народного фронту" Руслана Лук’янчука та голови РНБО Олександра Турчинова осіб. Про це йдеться у розслідуванні "Міняли" Надії Бурдєй та Максима Опанасенка.

Відео повного випуску програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" з 1 травня 2017 року:

Пункти обміну валют записані на 23-річну модель Ілону Бродовську, прописану в квартирі дружини нардепа Лук'янчука, її матір-вчительку та дідуся-пенсіонера. Сам офіс компанії Бродовські отримали від тещі голови РНБО Олександра Турчинова – Тамари Белиби. Всупереч вимогам законодавства, обмінники, записані на Бродовських, здійснюють обмін валют без касових апаратів, а відповідно і без надання автоматичної податкової звітності до ДФС.


Ілона Бродовська – 23 роки, модель, "власниця" мережі пунктів обміну валют

Після виходу сюжету команда Bihus.Info отримала два позови: один від мережі обмінників із заявою, що працюють чесно, а другий – від самого Турчинова зі спростуванням інформації щодо зв'язку з обмінниками. Секретар РНБО поки перемагає тільки по другому позову – суд першої інстанції ухвалив рішення на його користь. Щодо позову "Абсолют фінанс" – юристи Bihus.Info в апеляційному суді отримали позитивне рішення по всіх пунктах, крім одного – щодо податкової звітності. Та і по цьому пункту юристи "Тисни" підготували касаційну скаргу.

Тож судова епопея між секретарем РНБО і журналістсько-юридичною командою Bihus.Info триває.

Нагадаємо, раніше 24 канал писав про те, що податки до бюджету від гральних залів майже не надходять. За весь 2017 рік з них зібрали лише 200 мільйонів гривень, яких вистачило б на п'ять днів роботи Національної поліції, яка гральному бізнесу геть не заважає.