Зв'язок з вертольотом Мі-8 раптово обірвався о 23:27. Щоб загасити пожежу, що спалахнула після падіння літака, надзвичайникам знадобилося півтори години. Після катастрофи на Рівненщині заборонили авіапольоти.

Дивіться також: З’явилися фото з місця катастрофи вертольота на Рівненщині: аварію розслідує ДБР

Катастрофа вертольота Мі-8 на Рівненщині пожежа фото
Фото з місця пожежі, яка спалахнула після падіння вертольота Мі-8

Хто загинув у катастрофі вертольота Мі-8?

У катастрофі вертольота загинули всі 4 членів екіпажу – військовослужбовці 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ, що базується у Бродах на Львівщині. У зв’язку з загибеллю військових, на Львівщині оголосили траур.

Рятувальники знайшли вночі тіла 2 загиблих військових, тіла ще 2 відшукали над ранок.

Імена загиблих військових у катастрофі вертольота на Рівненщині:

  • Ігор Мазепа – полковник, командир 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ (м. Броди Львівської області), 40 років;


Ігор Мазепа

  • Павло Дацюк – бортовий авіаційний технік, старший лейтенант родом з села Гаї Бродівського району, 25 років;


Павло Дацюк

  • Владислав Попенко – льотчик-штурман, старший лейтенант родом з Вінниці, 25 років;


Владислав Попенко

  • Василь Романюк – бортовий авіаційний технік-інструктор, капітан з Бродів, 28 років.


Василь Романюк

Читайте також: Яка причина катастрофи військового вертольота на Рівненщині: кілька версій

Військові здійснювали нічний політ і були без окулярів і нічного бачення, повідомив заступник командира 16-ї окремої авіабригади Михайло Шур.

При цьому військові мали великий досвід: майже всі вони неодноразово брали участь у миротворчих операціях.

Так, командир 16-ї бригади Ігор Мазепа був досвідченим льотчиком першого класу. Він з самого початку брав участь у бойових діях на Донбасі. Має державну нагороду за виконання різноманітних завдань. Мазепа врятував дуже багато поранених українських бійців з небезпечних ділянок передової.

Катастрофа вертольота Мі-8 Рівненська область фото з місця аварії
Фото з місця катастрофи вертольота Мі-8

Які причини катастрофи вертольота?

Слідство розглядає кілька версій причин катастрофи військового вертольота Мі-8: технічна несправність, неякісне пальне, неякісна підготовка до проведення польотів. Усі ці версії опрацьовуються і кожній з них буде надана певна правова оцінка. Наразі основною версією краху вертольота Мі-8 вважають технічну несправність.

Зараз вилучають документацію щодо вертольота, акти технічного стану та формуляри. Усе буде досліджено, у тому числі технічний стан повітряного судна перед вильотом, додав Табака.

Через катастрофу вертольота відкрили кримінальну справу, яку за статтею про порушення правил польотів розслідує Державне бюро розслідувань.

Керівник територіального слідчого управління ДБР Сергій Кушнір повідомив, що на місці аварії вертольота знайдено бортовий самописець, який згодом проаналізують. Відповідно до результату аналізу і буде зрозуміла причина авіакатастрофи.

Дивіться відео про катастрофу вертольота Мі-8 на Рівненщині:

Як відреагувала влада на катастрофу?

Президент України Володимир Зеленський доручив начальнику Генштабу ЗСУ Руслану Хомчаку взяти під особистий контроль розслідування обставин катастрофи військового вертольота Мі-8 на Рівненщині.

З повним розумінням усіх ризиків військової служби навіть у мирний час я все ж наполягаю, що під час навчань і тренувань наша армія не має втрачати людей. Тому наказав начальнику Генерального штабу генералу Хомчаку взяти розслідування цієї неприпустимої аварії під особистий контроль,
– сказав Зеленський.

Глава держави також висловив співчуття сім’ям загиблих: "Держава не залишить вас у вашому горі".

Співчуття рідним та близьким загиблих висловив і секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк: "Поділяю біль вашої непоправної втрати і висловлюю щирі співчуття та підтримку в цей важкий час. Світла пам'ять..."

Дивіться відео про трагедію на Рівненщині: