Таку думку 24 каналу висловив дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ" Олександр Хара.

Читайте також: Путін осоромився на зустрічі з Макроном через українських політв'язнів

Як зауважив фахівець, по-перше, Макрон сказав, що у зовнішній політиці Франція є незалежною та керується власними інтересами. Очевидно, вважає Хара, що Макрон, не досягнувши вагомих результатів у внутрішніх перетвореннях (а у Франції є серйозні проблеми), намагається компенсувати це зовнішньою політикою та знайти собі роль. Однак, у питанні війни на Донбасі провідну роль грає Німеччина та формат Волкер-Сурков з американського боку. Це місце зайняте.

По-друге, Макрон пробував вклинитися в питання війни в Сирії. І Росія була готовою йти на переговори, але іранці, які теж є присутніми в Сирії, заблокували це. По-третє, розповідає дипломат, президент Франції також намагався на зустрічі з Путіним сказати щось і щодо України. Але його заява, що Франція та РФ є постійними членами Радбезу ООН і їм треба посилювати багатосторонні підходи – не реалістична. Адже саме Росія це і руйнує – міжнародні принципи, міжнародне право.

Макрон хоче стати провідником інтересів Європи на російському та американському напрямках. Він нічого не може запропонувати ні щодо України, ні щодо Сирії, і сприйняття ним Росії як позитивної сили, яка здатна вирішувати щось на міжнародній арені, підриває позиції, спільні з Меркель і ЄС. Це наочне свідчення розколу в ЄС,
– зазначає Олександр Хара.

На його думку, розколи в ЄС, а також між європейцями та американцями, згода Німеччини на будівництво "Північного потоку-2" дає підстави Путіну вважати, що продовження його агресивного курсу до України матиме успіх. Тому, наголошує Хара, особливих змін на Донбасі не буде. В Росії є ресурси та бажання добити Україну, а також посунути її на свій бік впливу.

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон за підсумками переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним заявив, що Париж визнає нову роль РФ у міжнародних відносинах, в тому числі на Близькому Сході. Сторони підтвердили важливість виконання мінських угод. 18 травня з візитом у Росії перебувала канцлерка Німеччини Ангела Меркель. У ЗМІ розгорівся скандал через те, що під час зустрічі Путін подарував їй квіти.