Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан розповів 24 Каналу, що ракета може не вибухнути з декількох причин. У будь-якому випадку нездетоновані бойові частини є дуже небезпечними.

Читайте також Свідомий терор проти звичайних житлових будинків, – Зеленський відреагував на масований удар

З яких причин ракета може не здетонувати

Військовий експерт пояснив, що задля детонування бойової частини, потрібно, щоб спрацював детонатор – через зовнішній влив під час удару з іншою ракетою, або ж через внутрішній влив, коли вибухає детонатор.

Детонатор може бути кількох модифікацій – від контактного (діє під час безпосереднього контакту з землею або радіоконтакту) до часового (він спеціально встановлюється, щоб ракета впала, а бойова частина вибухнула потім, коли її будуть знешкоджувати служби ДСНС, сапери). Важливо розуміти, який саме детонатор встановлений в бойовій частині ракети.

Тому, якщо бойова частина не здетонувала, це не означає, що вона несправна,
– наголосив полковник запасу ЗСУ.

В повітрі ракета виводиться з ладу протиракетою, і частіше не знищується повністю, а збивається з курсу, потрапляючи в хмару вражальних елементів. Бойова частина під час удару найімовірніше, через наявність ударного підривника, вибухає.

Проте це може не відбутися з декількох причин:

  • не була завдана достатня ударна дія в повітрі;
  • не спрацював підривник вже під час удару на землі;
  • наявність часового детонатора – найнебезпечніший випадок.

"Саме тому не можна в жодному випадку близько підходити до частин ракети, які не вибухнули. Вони можуть у будь-який момент здетонувати", – зауважив Роман Світан.

Більше про нездетоновану ракету, яку виявили в Києві

  • Під час ракетного обстрілу столиці 23 січня у Святошинському районі бойова частина ракети не розірвалася. Через це було евакуйовано мешканців не тільки будинку, в якому виявили небезпеку, але й тих, що розташовані поруч з ним.
  • Рятувальники оперативно прибрали залишки ракети, після чого мешканці будинків повернулись в свої домівки.
  • Пізніше з'ясувалось, що нездетонованою була бойова частина російської ракети Х-101. Вона була виготовлена, відповідно до маркування, у 2023 році у 90-й партії. Імовірно, ця партія була випущена наприкінці минулого року. Це означає, що росіяни використовують для обстрілів України щойно вироблені ракети.