Однак відмінності між експрезидентом США та спікером Конгресу відрізняються лише у характері політиків. Детальніше про Майка Джонсона 24 Каналу розповів Юрій Рашкін – громадський і політичний діяч зі США.

Читайте більше Критик допомоги Україні, прихильник Ізраїлю і затятий трампіст: хто такий Майк Джонсон

Контрастність Джонсона та Трампа

Нещодавно обраний спікер Палати представників США Майк Джонсон, попри побоювання, заявив, що Сполучені Штати не припинятимуть підтримку України. Зокрема, він наголосив, що не можна допустити, аби у війні виграв Владімір Путін.

Майк Джонсон – дуже цікавий політик. Він така "сіра", непримітна, ввічлива й приємна людина, яка при цьому говорить страшні, жахливі речі,
– наголосив Юрій Рашкін.

На противагу Дональду Трампу, який є доволі різким і усім своїм виглядом показує, що тон Республіканської партії – це хамство, Майк Джонсон є приязною людиною. Хоч при цьому політики можуть навіть говорити про одні й ті ж речі, але їхня подача – суттєво відрізняється.

"Джонсон вийшов з дуже консервативного середовища – з Луїзіани. Він євангеліст, а у своїх політично-економічних поглядах дотримується думки, що кожен має бути сам за себе", – розповів Рашкін.

Юрій Рашкін про нового спікера Конгресу: дивитись відео

Трампіст, але подарунок для демократів

Джонсон має доволі близькі стосунки із Дональдом Трампом та розділяє більшість його поглядів.

Він є другом Трампа. Ба більше, він є одним з тих небезпечних людей, які допомагають, пояснюють та працюють разом з Трампом. Фактично, йде з ним "за руку". В цьому сенсі він небезпечним,
– зауважив політик.

Однак зараз він фактично стане обличчям Республіканської партії та представлятиме її інтереси. Але й відповідальність за нього нестимуть саме республіканці.

"Це дуже допоможе демократам на виборах наступного року. З точки зору виборів – це крах, бо тепер люди розуміють, що для республіканців головне. Майк Джонсон проти абортів, а це те, що б'є по республіканцях набагато більше ніж Україна та все інше разом взяте", – підкреслив Рашкін.

Хоч Джонсон заявив, що, мовляв, кожен штат може приймати свої закони щодо абортів, у такий спосіб, дещо убезпечуючи себе. Однак, коли у жінок хочуть забрати їхнє право на власне тіло, це спонукатиме американців до голосування за тих, хто проти такої заборони.

Для демократів – це подарунок. Майк Джонсон – карикатура на все погане. Але до тих виборів ще потрібно дожити. Логіка республіканців така: ми заважатимемо президенту і демократам щось робити, бо за це нас і обирають,
– зауважив політик.

Така логіка Республіканської партії, на жаль, часто спрацьовує. Але назагал ситуація не є такою поганою, якою могла б здатися. Насамперед вирішальним стануть якраз вибори і позиція американців. Якщо республіканці втратять свою більшість у Палаті представників, це зіграє на руку як американцям, так і українцям.

Джонсон та підтримка України: що відомо

  • Після обрання на посаду спікера Майк Джонсон висловився щодо військової допомоги для України. Зокрема, він зауважив, що США продовжуватимуть підтримку України. Водночас насамперед Америці варто зосередитись на підтримці союзника на Близькому Сході – Ізраїлю.
  • В цьому контексті варто зазначити, що Джонсон виступає проти спільного пакету допомоги для України та Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше адміністрація Байдена запропонувала спільний пакет допомоги на 106 мільярдів доларів. Так, 14 мільярдів доларів мали виділити для Ізраїлю, а включили 61 мільярд доларів – для України та інші витрати на безпеку.
  • Та й зрештою, його (принаймні колишня) позиція щодо виділення грошей для України була не надто схвальною. Він висловлював занепокоєння щодо фінансування нашої країни.