Міністр прокоментував свою заяву словами "Честь маю", вони з'явилася на його сторінці у Facebook.

Читайте також: Хто з посадовців Порошенка пішов у відставку ще до інавгурації Зеленського: імена

"Пане президенте України – Верховний головнокомандувач Збройних сил України, з повагою ставлюсь до вашого конституційного права визначитись з міністром оборони України і подати кандидатуру на затвердження до Верховної Ради України та відповідно до законів України "Про національну безпеку України", "Про Кабінет міністрів України" прошу вас розглянути встановленим порядком питання щодо звільнення мене з посади міністра оборони України", – мовиться у заяві.

Окрім того, рапорт про звільнення подав голова Служби безпеки України Василь Грицак, всі його заступники та члени команди.

Зазначимо, процедура звільнення розпочалася. Разом із міністром оборони у відставку мають йти його заступники. Наразі невідомо, хто буде тимчасово виконувати обов’язки, однак його мають призначити на нараді 20 травня.

Зі свого боку, Володимир Зеленський під час своєї промови в рамках церемонії інавгурації заявив про звільнення з посад міністра оборони України, генпрокурора і глави СБУ. Окрім того, він "розпустив Верховну Раду".

Що відомо про Степана Полторака?Він був міністром оборони України з 14 жовтня 2014 року. 13 жовтня 2018 року президент України Петро Порошенко повідомив, що задовольнив рапорт Полторака про звільнення з військової служби, і що він і надалі очолюватиме Міністерство оборони. Відповідно до вимог закону України "Про національну безпеку України" з 1 січня 2019 року посаду міністра оборони України має посідати цивільна особа.

На військовій службі Степан Полторак із серпня 1983 року. Службу проходив на посадах: командира взводу, роти, начальника штабу батальйону, командира батальйону, полку, бригади. З посади начальника управління бойової та спеціальної підготовки внутрішніх військ МВС України у березні 2002 призначений начальником Академії внутрішніх військ МВС України.