Мовиться про студентів та аспірантів, які навчаються на денній або дуальній формі навчання. Про це ідеться у законодавстві України, інформує 24 Канал.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

Мобілізація студентів

Студенти мають право на відстрочку від мобілізації лише у випадках, коли вони навчаються за денною або дуальною формами здобуття вищої освіти та отримують рівень освіти, який є вищим за раніше здобутий. Це передбачено законом України про освіту.

Відстрочка для студентів та аспірантів вважається правом, а не обов'язком, тому ті, хто бажає позбутися відстрочки, можуть звернутися до ТЦК та написати заяву про вступ до війська за власним бажанням. Після цього їх можуть мобілізувати або запропонувати укласти контракт із ЗСУ.

Відстрочка для аспірантів

Згідно з законопроєктом про мобілізацію №10449, аспіранти, які здобувають освіту за контрактом, були піддані призову під час мобілізації.

Проте в Раді заявили, що не може бути розрізнення між тими, хто навчається в аспірантурі за контрактом, і тими, хто здобуває освіту на бюджеті. Нардепи вважають, що це суперечить Конституції, оскільки порушується принцип рівності.

Таким чином, у новій версії законопроєкту це розрізнення було видалено, і тепер всі аспіранти, незалежно від форми навчання, матимуть право на відстрочку. В новому варіанті документа чітко зазначається, що особи, що отримують наукові ступені та знаходяться в інтернатурі, не підлягають мобілізації протягом особливого періоду.

Також відомо, що міністерство освіти повинно розробити механізми, зокрема шляхом проведення іспитів, щоб забезпечити, що особи, які не мають реального наміру здобувати науковий ступінь або не мають відповідних знань для цього, не зловживали цим правом під час вступу до аспірантури.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що працівники ТЦК не мають права затримувати людей на вулиці. Він додав, що тільки поліція має повноваження зупиняти людей, перевіряти документи та висувати законні вимоги.
  • Заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко розповіла, що у законі про е-кабінет військовозобов'язаного, який підписав Володимир Зеленський, немає норм про вручення повісток. За її словами, е-кабінет військовозобов'язаного необхідний виключно задля того, аби поновлювати дані.
  • Також, громадяни, які були визнані обмежено придатними до військової служби, повинні протягом дев'яти місяців пройти повторний медичний огляд.