Якщо спочатку дівчина називала рідною мовою російську, то згодом змінила думку і заговорила державною. Вона пообіцяла, що надалі спілкуватиметься українською.

Дивіться також "Орлиця" проти військових: як українці не стерпіли образу від Ірини Фаріон

Ще один мовний скандал

У Чорноморську, що в Одеській області стався черговий мовний скандал. Продавчиня одного з магазинів техніки у місті відмовилася перейти на українську на вимогу клієнтки. Остання вирішила зафіксувати порушення мовного закону та почала знімати дівчину.

Я народилася тут, в Чорноморську, і тут у нас в Чорноморську всі розмовляють російською мовою,
– заявляла продавчиня.

Авторка відео наголошувала, що та повинна надавати послуги державною, тобто українською мовою. Натомість продавець лише погрожувала охороною, а після також почала знімати дівчину у відповідь. Вона розповідала, що не знає української і їй взагалі потрібні курси. А суржиком продавчиня говорити не хоче.

Дівчина відмовлялася говорити державною: дивіться відео

За кілька годин відео почало набирати перегляди в тік току, тому дівчині довелося записувати пояснення. У зверненні вона попросила пробачення за порушення мовного закону та заявила, що поважає українську і взагалі – це її рідна мова. Вона пообіцяла, що надалі говоритиме виключно державною мовою на робочому місці.

Інші суперечки щодо мови в Україні

  • Схожий мовний скандал днями спалахнув і в Ізмаїлі – там продавчиня на ринку відмовила перейти на українську. Ба більше, вона обізвала покупчиню "нацисткою", а також заявила, нібито живе у Бессарабії.
  • У Дніпрі стався мовний скандал на практичному занятті у медичному виші. Викладачка вимагала від студентки відповідати російською, а не українською. Та натякала, що з нею вона має знати мову окупанта.
  • Також у скандал втрапила мовознавиця Ірина Фаріон – вона заявила, що російськомовні воїни ЗСУ не мають права називати себе українцям, а також назвала їх "очманілими". Це викликало хвилю обурення, а студенти Львівської політехніки, де викладає жінка, вийшли на протест з вимогою її звільнення.