Епідеміологічна ситуація в Україні, вакцинація та підготовка до святкування дозволяють приймати паломників. Про це сказав головний санітарний лікар України Ігор Кузін.
До теми Карантин в Україні хочуть продовжити до листопада
Віряни приїдуть до Умані на початку вересня 2021 року. У Міністерстві охорони здоров'я встановили базові протиепідемічні вимоги. Мовиться про масковий режим, вимірювання температури тіла та особливості пасажироперевезення.
Які правила діятимуть для хасидів
Перевізник, який везтиме хасидів, має забезпечити вимірювання температури. Брати участь у паломництві не можна людям з ознаками респіраторних захворювань.
Читайте також Пасажирами літака, який розбився на Прикарпатті, були хасиди
Бути на території скупчення паломникам дозволять лише в масках. Крім того, у МОЗ, спільно з партнерами, вживають таких заходів:
- розповсюджують інформаційні матеріали в аеропортах та Умані;
- до Умані привезуть 50 тисяч експрес-тестів, а щоб збільшити показники тестування хасидів Товариство Червоного Хреста залучило волонтерів з України та Ізраїлю;
- Центр громадського здоров'я виділив 19 тисяч антисептиків та 190 тисяч масок.
"Робимо все, щоб в'їзд та перебування паломників на території України були безпечними як для місцевих громадян, так і для тих, хто приїде", – сказав Ігор Кузін.
Яким було паломництво хасидів до Умані у 2020 році
- В Умані є поховання раббі Цадика Нахмана. Паломники вважають його зачинателем брацлавського хасидизму й щорічно, на Новий рік, приїздять до його могили.
- Через карантин Україна закрила свої кордони. Це перешкоджало паломникам. Попри заборони та прохання влади України та Ізраїлю відмовитись від подорожі, тисячі хасидів таки потрапили до Умані.
- Прикордонники навіть затримували хасидів-нелегалів. У деяких виявили коронавірусну інфекцію.
- Після перебування паломників на прикордонних пунктах залишилися гори сміття.
- Під час паломництва в Умані працювали майже 600 поліцейських.