Прессекретарка Карін Жан-П'єр під час брифінгу 13 лютого заявила, що Білий дім відкинув припущення про те, що нерозпізнані літальні об'єкти, які були збиті в повітряному просторі США та Канади останніми днями, можуть бути позаземного походження.

Дивіться також Новий етап затяжної війни, як Путін хоче виснажити Захід: що західні ЗМІ пишуть про Україну

Що сказали у Білому домі

"Немає жодних ознак прибульців або позаземної активності в цих нещодавніх збиттях", – сказала вона.

Цікаво, що генерал США, який відповідає за Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD), не виключив жодних варіантів походження трьох об'єктів, збитих у небі над США та Канадою, включаючи те, що вони можуть бути позаземними.

Генерал Глен ВанГерк, командувач NORAD, відповідав на запитання про те, чи виключили США можливість того, що об'єкти, збиті над Аляскою, Канадою та Мічиганом, були "прибульцями або інопланетянами".

"Я дозволю розвідці та контррозвідці з'ясувати це. На цей момент я нічого не виключаю", – сказав ВанГерк.

За його словами, військові не змогли відразу визначити засоби, за допомогою яких будь-який із трьох останніх об'єктів утримувався в повітрі, або звідки вони взялися. "Ми називаємо їх об’єктами, а не повітряними кулями, неспроста", – підкреслив він.

Що відомо про повітряні кулі над США

  • У лютому в небі над США почали з'являтися неопізнані об'єкти у вигляді повітряних куль. Попередньо, Пентагон заявив, що це розвідувальні "кулі" Китаю, американський президент Джо Байден дав наказ їх збити.
  • У США повідомили, що куля намагалася пролетіти над ракетною базою ВПС у штаті Монтана.
  • На тлі цієї інформації держсекретар США Ентоні Блінкен відклав поїздку до Китаю. Планувалося, що візит Блінкена відбудеться 5 – 6 лютого. Він мав зустрітися зі своїм китайським колегою і, можливо, з президентом Сі Цзіньпіном.
  • Тим часом Китай стверджує, що куля є китайським "цивільним дирижаблем", який відхилився від запланованого маршруту під впливом західних вітрів.