Глава міністерства закордонних справ Німеччини Гайко Маас переконаний, що розведення сил у Станиці є успіхом і надзвичайно важливим кроком, пише Укрінформ.

Важливо прочитати: Крихка надія на завершення гарячої фази війни з'явилась, – Зеленський звернувся до українців

Розведення сил у Станиці Луганській – важливий крок для Східної України. Ми довго сподівалися на цей конкретний внесок у поліпшення ситуації на місцях. Добре, що сторони підтримали імпульс України з цього приводу,
– зазначив Маас.

Дипломат пояснив, що вирішальне значення має повне відведення військ у Станиці Луганській, яке може стати основою для подальших кроків з виконання Мінських угод і мирного врегулювання конфлікту а Донбасі. Особливо це стосується зобов’язань усіх сторін щодо реального припинення вогню в регіоні.

Як відбувалось розведення військ у Станиці Луганській?

26 червня штаб ООС повідомив про початок першого етапу відведення українських підрозділів під наглядом ОБСЄ. Наступного дня, 27 червня в районі Станиці Луганської проросійські бойовики завершили перший етап відведення своїх сил і відійшли від пішохідного моста, відповідно до домовленості, досягнутої в рамках перемовин Тристоронньої контактної групи ще 20 вересня 2016 року.

Через відхід військ у сірій зоні опинилися 74 будинки. І якщо там, як планується, знімуть мінні поля, то бойовики зможуть спокійно зайти в Станицю Луганську. Тобто безпосередньо в тил українських захисників.

30 червня в ОБСЄ підтвердили повне розведення військ у Станиці Луганській.

Сили на цій ділянці намагалися розвести ще з 2016 року. Тепер цей процес розпочався. Збройні сили України відійшли на 800-900 метрів вглиб підконтрольної Україні території. Після цього крайні позиції української армії будуть розташовані на рівні з контрольно-пропускним пунктом в'їзду-виїзду "Станиця Луганська". ЗСУ та окупантів розділяли 380 метрів, а після розведення ця відстань збільшиться до понад 2 кілометрів.

окуповані території Донбасу
Окуповані райони Донбас
у