Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан прокоментував 24 Каналу ситуацію на фронті. За його словами, на полі бою завжди змінюють плани.

До теми Усе пішло не за планом, Залужний мусив змінити тактику, – WP про контрнаступ

"Ніколи не випрацьовують один план – від 3 до 12 залежно від напрямку. Тому планів багато, їх можуть просто ухвалювати одночасно", – пояснив Світан.

Уже з огляду на ситуацію застосовують перше, друге чи третє рішення.

Український наступ залежний від погоди

"Рішення про перехід до стратегічної оборони на деяких напрямках пов'язане не з планами й The Washington Post, а з погодою. У нас усе ж таки м'який європейський клімат, тому вже немає двох воєнних кампаній протягом року", – констатував Світан.

Чому Сили оборони змінюють плани: дивіться відео 24 Каналу

Так, натепер лишилась тільки літня воєнна кампанія – з весни до осені. Взимку можна лише накопичувати сили й засоби для подальших дій, адже дощі не дають змоги рухатись важкій техніці.

Я сказав би, що все за планом, тому що це вже наша десята зима. Ми прекрасно знаємо нашу погоду, і вона однозначно є в наших планах,
– підсумував Світан.

Чому український наступ пішов не за планом: основне

  • На початку листопада Валерій Залужний написав колонку для The Economist, у якій пролив світло на перебіг бойових дій на російсько-українському фронті. Так, виникла патова ситуація, адже обидві сторони досягли певного паритету в технологічному розвитку.
  • Щоб вийти з позиційної війни в стилі Першої світової, потрібно виконати п'ять кроків. Ідеться про перевагу в повітрі, проривання мінних загороджень, удосконалення контрбатарейної боротьби, створення потрібних резервів і нарощення засобів РЕБ.
  • Щоб здійснити плани на зимовий період, потрібні снаряди, засоби ППО та дрони. Найгарячішими напрямками залишаються Авдіївський, Куп'янський і Мар'їнський, але ситуація контрольована.