Країни виступили на підтримку права України самостійно визначати своє майбутнє і зовнішньополітичний курс. Про це члени НАТО говорили на саміті 14 червня.

Цікаво Країни, скептичні до надання Україні ПДЧ, не хочуть псувати відносини з Росією, – експерт

Що на саміті НАТО говорили про Україну

Ми підтверджуємо рішення, схвалене на саміті в Бухаресті у 2008 році, про те, що Україна стане членом Альянсу через План дій щодо членства. Ми підтверджуємо всі елементи цього рішення, а також інших рішень, зокрема і те, що кожен партнер буде оцінюватися гідно,
– мовиться у повідомленні.

У документі за підсумками саміту зазначили, що Україна може користуватися щорічними національними програми у межах NUC. Так, держава просуватиме реформи, які будуть спрямовані на євроатлантичну інтеграцію.

"Україна повинна повністю використовувати всі інструменти, доступні у межах NUC, для досягнення своєї мети щодо реалізації принципів і стандартів НАТО", – наголосили держави НАТО.

Вони закликали Київ завершити антикорупційну реформу, реформу децентралізації, Служби безпеки та інші.

До теми Зеленський хоче почути чітку відповідь від Байдена щодо надання Україні ПДЧ в НАТО

Головне про шлях України для вступу в НАТО

  • Заявку на вступ до Північноатлантичного Альянсу Київ подав у 2008 році. Лише у червні 2020 року Україна набула статусу учасниці Програми розширених можливостей НАТО.
  • Українська влада сподівалася, що на саміті НАТО у червні 2021 року нашій державі нададуть ПДЧ. Однак цього не сталося.
  • За словами віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, причина зволікання полягає у небажанні урядів деяких країн дратувати очільника Кремля Володимира Путіна.
  • Водночас президент Володимир Зеленський закликав НАТО надати нам ПДЧ, адже лише він гарантуватиме Україні безпеку.