Експерт фонду "Майдан закордонних справ" Олександр Хара розповів, що Україна може виставити контраргумент, адже є багато членів НАТО, які свого часу не відповідали його критеріям. Наприклад, Болгарія є однією з найслабших ланок Альянсу в питанні боєздатності.

До теми В Офісі Президента сподіваються на швидкий вступ України до НАТО

Деякі країни не хочуть псувати відносини з Росією

За словами Хари, є речі, про які Україні ніколи не скажуть. Як він зауважив, країни, які неоднозначно реагують на вступ держави до НАТО, не хочуть напружувати політичну ситуацію, розуміючи, що вони можуть мало чого зробити, аби допомогти Україні в разі збільшення російської агресії.

Ті країни, які скептично ставляться до членства, точніше до надання Плану дій щодо членства в НАТО Україні, не хочуть псувати відносини з Російською Федерацією,
– заявив експерт.

Хара також зауважив, що миру на європейському континенті не може бути того часу, поки Україна залишатиметься в "сірій зоні" безпеки.

Дізнайтеся більше Зеленський перед самітом НАТО нагадав, що на кордоні досі високий рівень загрози через Росію

Хара розповів про перспективи вступу України в НАТО: дивіться відео

Вступ України в НАТО: коротко

  • Україна очікує від НАТО План дій щодо членства, однак у самому Альянсі одностайного рішення щодо цього питання наразі немає.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс й надалі нарощуватиме свій військовий потенціал, щоб протистояти Росії.
  • Держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив, що Україна вже володіє усіма інструментами, які необхідні для потенційного приєднання до НАТО.
  • Цікаво, що згідно з соцопитуванням, майже половина українців виступають за вступ країни у НАТО. Водночас понад 50% громадян прагнуть до членства держави в Євросоюзі.