Припис НАЗК скерували главі наглядової ради "Нафтогазу" Клер Споттісвуд. У ньому мовиться, що контракт з Юрієм Вітренком порушує закон.

До теми Чому НАЗК хоче звільнити Вітренка та кому належить "Нафтогаз": інтерв'ю Олександра Новікова

НАЗК вимагає звільнити Юрія Вітренка

Припис главі наглядової ради "Нафтогазу" Клер Споттісвуд направили 1 липня.

У приписі НАЗК вимагає припинити контракт №1 з головою правління НАК "Нафтогаз України" як незаконний на підставі частини 2 статті 26 закону про запобігання корупції,
– мовиться у повідомленні.

У НАЗК розповіли, що склали припис після ознайомлення із поясненнями Кабміну, наданими до Окружного адмінсуду Києва. У поясненнях Кабмін вказав, що для припинення контракту необхідне рішення наглядової ради товариства.

Чому НАЗК вимагає звільнити Вітренка

НАЗК виявило порушення в діяльності колишнього заступника Міністра енергетики України, який є главою правління "Нафтогазу". У зв’язку з цим НАЗК внесло припис КМУ.

У Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили, що за законом "Про запобігання корупції:

  • після звільнення з публічної служби протягом року особа не повинна брати участь у керівництві організаціями, на які вона могла впливати, працюючи на державу;
  • обмеження діє незалежно від того, скільки особа працювала на посаді до звільнення.

Водночас, працюючи в Міненергетики, колишній заступник міністра системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності "Нафтогазу". Отже, його призначення на посаду голови правління цього товариства порушує закон,
– пояснили в НАЗК.

Окрім того, у відомстві додали, що для виконання закону приписи не потрібні. Проте у НАЗК розповіли, що реагують тоді, коли закон не виконують.

Вимога звільнити Юрія Вітренка: коротко

  • У травні Центр протидії корупції направив звернення до НАЗК, аби вивчили законність призначення Юрія Вітренка. У НАЗК заявили, що призначення Вітренка є незаконним і рішення треба скасувати.
  • Після цього голова наглядової ради "Нафтогазу" Клер Споттісвуд ініціювала відсторонення Юрія Вітренка з посади очільника установи.
  • Сам Юрій Вітренко назвав припис НАЗК незаконним і упередженим. Він хоче оскаржувати його у суді.
  • Прем'єр України Денис Шмигаль через скандальний ОАСК вимагав скасувати вердикт НАЗК щодо Вітренка.