В урочистостях взяли участь президент Петро Порошенко, міністр оборони Степан Полторак та родичі загиблих. На території Міноборони також вишикувались солдати, які тримали у руках портрети загиблих героїв.

Читайте також: Стояли до останнього: в Україні відзначають день пам'яті "кіборгів"

Нам випала честь жити в один час із неймовірними героями, які вже стали легендою. Запекле протистояння українських воїнів з російськими агресорами в Донецькому аеропорту завершилося наприкінці січня. Не витримали стіни. А от українські воїни вистояли, не зламалися і здобули безсмертну славу. І тому – перемогли,
– наголосив Порошенко.

Хто такі "герої-кіборги"? Це українські оборонці, які з вересня 2014 до 22 січня 2015 року захищали від проросійських окупантів стіни Донецького аеропорту. Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько – "кіборги". Начебто уперше кіборгами українських захисників назвав сепаратист, який намагався пояснити причину того, що озброєні проросійські бойовики не можуть зломати запеклий опір оборонців аеропорту. Прізвисько швидко стало популярним.


Диспетчерська вежа Донецького аеропорту