Про це йдеться у повідомленні Національного банку в понеділок, 24 листопада.

Це пов'язано із синхронізацією структури міжнародних резервів і зовнішньої позиції країни. НБУ вирішив у вересні 2014 року збільшити частку долара США в резервному кошику, оскільки структура торгового балансу країни становить 70,3% у доларах США, 15% в євро,
— пояснили у центробанку.

У повідомленні НБУ наголосили, що 77,7% валового зовнішнього державного боргу України номіновано в доларах США, в євро - 11,2%, у спеціальних правах запозичення (SDR) - 5,8%.

Останнім часом спостерігалася значна волатильність світових валютних ринків, пов'язана зі зміцненням позицій долара США щодо інших світових валют. Тому НБУ вирішив зменшити частку золота у валютних резервах до 8%. З цією метою на міжнародних ринках було продано 0,46 млн тройських унцій золота (14,3 тонн) за долари США, відповідно частка золота в міжнародних резервах скоротилася до 7,9%,
— уточнили у прес-службі НБУ.

Центробанк також наводить статистику МВФ, згідно з якою питома вага золота у світових резервах у середньому становить 11,7%, а в країнах, що розвиваються - 4,4%.

Зазначимо, із серпня 2004 року офіційний золотий запас Нацбанку постійно збільшувався. Спочатку невеликими темпами - з 0,51 млн тройських унцій до 0,90 млн тройських унцій на кінець 2011 року. Проте потім НБУ різко прискорив темпи його нарощування, в тому числі завдяки тому, що в серпні 2013 року перевів 80 тис унцій золота, що не включається в офіційні резерви, в "офіційні".

Максимального значення в 1,38 млн тройських унцій золотий запас досяг у квітні цього року, проте після проведеного аудиту резервів офіційний золотий запас у травні зменшився на 90 тис тройських унцій, які були повернуті в "неофіційні" резерви.

До слова, за останні кілька місяців, Нацбанк вже "надрукував" понад 90 млрд грн, і кожен наступний мільярд емісії підштовхує національну валюту до прірви.