Представник МЗС Канади підтвердив, що країна засуджує військову операцію Туреччини, яку Анкара мотивує необхідністю створення буферної зони на півночі Сирії, повідомляє CBC News.

До теми: З Сирії обстріляли територію Туреччини: є загиблі і поранені

Ці односторонні дії створюють ризик підриву стабільності і без того крихкого регіону, посилення гуманітарної ситуації та згортання прогресу, досягнутого міжнародною коаліцією в боротьбі з "ІД",
– вказали в канадському відомстві.

Варто зазначити, що Туреччина фігурує у канадському переліку "країн, які заслуговують довіри". Це означає, що канадські виробники можуть безпечно продавати Туреччині складну зброю з обмеженим режимом поширення.

Раніше МЗС Німеччини та Франції оприлюднили заяви, в яких повідомили, про те, що країни припиняють постачання зброї Туреччині.

Раніше французький лідер Емманюель Макрон в ході телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом заявив про необхідність припинити операцію Анкари.

Євросоюз також засудив військовий наступ Туреччини на курдів у Сирії, тому й інші країни-члени ЄС вирішили призупинити експорт зброї до країни.

Європейські урядовці вважають, що такі дії серйозно підривають стабільність та безпеку всього регіону, в результаті чого страждають все більше цивільних осіб.

Водночас в ЄС наголосили, що військовий наступ Туреччини ускладнює перспективи політичного врегулювання конфлікту у Сирії та підриває прогрес, досягнутий міжнародною коаліцією на шляху до перемоги над "Ісламської держави". Адже "ІД" залишається загрозою європейській безпеці, а також безпеці Туреччини.

Санкції США проти Туреччини

Раніше, 14 жовтня, через військову операцію на півночі Сирії США ввели санкції проти Туреччини. Під дію обмежень потрапили три турецькі міністри та два міністерства. Зокрема:

  • Хулус Акара – міністр оборони Туреччини;
  • Фатіх Донмез – міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини;
  • Сулейман Сойлу – міністр внутрішніх справ Туреччини;
  • Міністерство оборони Туреччини;
  • Міністерство енергетики і природних ресурсів Туреччини.

Що відомо про наступ Туреччини в Сирії?

Туреччина пішла в наступ на курдів після того, як Трамп відкликав з Сирії американські війська, які боролися спільно з курдами проти терористів. Зараз війська Туреччини увійшли в Сирію та інтенсивно обстрілюють територію останнього анклаву курдів.

Кілька населених пунктів зазнали ударів з повітря та артилерії, що змусило тисячі мирних жителів покинути свої будинки. Як відомо, загинуло щонайменше семеро цивільних, двоє з них діти. Щонайменше 19 осіб постраждали, зокрема четверо дітей. Поки невідомо, скільки точно турецьких військових перекинули на територію Сирії.

Чому Туреччина агресивна до курдів?Курди – зокрема, Курдистанська робітнича партія – три десятиліття борються за автономію Курдистану в Туреччині. Чисельність курдів становить 30-40 мільйонів людей, з яких половина мешкає саме на стику Сирії та Туреччини (решта – в Ірані та Іраку). Це найбільший народ світу, який не має власної держави.