Про це повідомляє DW.
Читайте також: Поставили на "лічильник": Кремль має кілька днів, аби знищити свої ракети
В американському управлінні ядерної безпеки зазначають, що запуск виробництва "свідчить про здатність NNSA досягти істотної програмної віхи" при реалізації "масштабної національної ініціативи в галузі безпеки". Її реалізують у межах нової ядерної стратегії Пентагону, ініційованої адміністрацією Дональда Трампа в 2018 році.
NNSA працює над тим, щоб завершити виробництво першої партії боєголовок W76-2 і передати їх військово-морським силам до кінця 2019 фінансового року (до 1 жовтня – 24 канал),
– повідомили в Нацуправлінні ядерної безпеки.
Такі боєголовки виготовляють для триступінчатих твердопаливних балістичних ракет Trident 2.
Натомість у Москві в діях США бачать загрозу. Так, глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив російським ЗМІ, що початок виробництва в США нових ядерних боєголовок підвищує ризик конфлікту.
Він зазначив, що Росії не сподобалась ця нова американська боєголовка ще минулого року – про неї говорили у тодішньому огляді політики Вашингтона в ядерній сфері.
Вже тоді ми висловили серйозну заклопотаність з приводу того, що розробка таких боєприпасів малої потужності знижує поріг застосування ядерної зброї і, звичайно, ж підвищує ризики ядерного конфлікту,
– сказав Лавров.
Ситуація із ядерним озброєнням у світі наразі не дуже спокійна, оскільки США планують вийти із Договору про ліквідацію ракет малої та середньої дальності. Про це американський лідер Дональд Трамп оголосив ще у жовтні.
Причина – порушення Росією умов угоди, однак будь-які звинувачення Москва традиційно заперечує. Тепер же час пішов на дні – вихід із договору США мають намір розпочати 2 лютого.
Що це за договір?ДРСМД був підписаний Михайлом Горбачовим та Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту. Договір передбачає, що США та Росія відмовляються від виробництва, використання та зберігання балістичних ракет наземного базування середньої (від 1 тисячі до 5,5 тисяч кілометрів) і малої (від 500 до 1 тисячі кілометрів) дальності.