Слідчі задокументували, що обстріл мирних житлових кварталів Авдіївки із населенням в кілька десятків тисяч осіб реактивними системами залпового вогню "Град" здійснювався з території, тимчасово підконтрольної терористами. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Знайте більше: Російські спецпризначенці воюють на Донбасі: резонансні фотодокази

До чого призвели обстріли бойовиками Авдіївки

  • Згідно з висновками експертиз, терористи стріляли некерованими реактивними осколково-фугасними снарядами М-21ОФ з району міст Мінеральне, Яковлівка і Ясинувата.
  • Під час теракту було випущено не менше 70 таких снарядів.
  • В результаті загинули двоє мирних жителів, ще двоє були поранені. Також повністю, або частково були знищені житлові квартири і будинки, дитячий садок, лікарня, інші комунальні установи.
  • Безпосередню участь в обстрілах брали бойовики двох підрозділів 1-ї окремої батальйонно-тактичної банди "Сомалі" так званого "Міноборони "ДНР".
  • Гаубичної батареєю командував "підполковник" з позивним "Море", який безпосередньо віддавав необхідні для прицілювання розрахунки і координати.
  • Артилерійська реактивна батарея у складі двох одиниць реактивної системи залпового вогню БМ-21 "Град" виконувала вказівки свого ватажка на прізвисько "Академік". Він, після узгодження обстрілів з екскомандиром "Сомалі" "Гіві", віддавав команду відкривати вогонь.


Донецький бойовик із позивним "Академік" / Фото СБУ


Бойовик із позивним "Море" / Фото СБУ

Хто такий "Гіві? "Гіві" – прізвисько терориста Михайла Толстих, лідера злочинного угруповання "Сомалі", яке брало активну участь у боях на боці терористів так званої "ДНР".

Загинув вранці 8 лютого 2017 року внаслідок теракту в районі Донецька. За попередніми результатами "розслідування", загибель бойовика відбулася в результаті атаки з вогнемета "Джміль", який є на озброєнні лише російської армії.