Підсумки роботи за 1,5 року на посаді

—З 24-го лютого минулого року, за рішенням парламенту і Майдану, ми повернули Службу безпеки. Її будівля була порожня — зрадники зникли, вкрали і розтрощили країну. Більше того, наступного дня розпочали агресію й окупацію Криму та східних областей України. Я думаю, що не потрібно підбивати підсумки.

Співпраця з громадськими організаціями

— Так. Це важливо, адже тепер всі громадські організації з нами, вони в цих кабінетах. Цей рік в Службі безпеки – це рік боротьби з російськими спецслужбами, з агресією і терористами.

СБУ після Майдану

— Я не відбудовував Службу безпеки України, ми почали з нуля. Згадуючи Майдан: темрява, холод, документи спалені, зрадники розбіглися. В той час ми розпочали все заново і працюємо досі. Серед працівників – молодь, громадські й люстраційні організації, молоді офіцери, яких ми змогли повернути. Це я вважаю новою СБУ і це є надбанням служби. Але лишилися й свої проблеми.

СБУ треба припинити займатися всілякими економічними злочинами і визнати, що боротьба з корупцією має бути єдиним органом.

Про звинувачення

— Можу сказати лише одне – перші чотири дні на новій посаді, я не мовчав, а зустрічався з Тетяною Чорновіл й іншими депутатами, також з активістами по боротьбі з корупцією, серед них – Карл Волох. І все для того, щоб прийняти головне, різке й тверде рішення — у першу чергу, хто б не підпирав "корупційний мур" зі сторони влади чи правоохоронців, я можу різко відсікти всіх тих, хто є з боку правоохоронців.

Я не тільки ініціював внутрішнє розслідування, а й провів його та завершив. Більше того, з нашої ініціативи відбудеться спеціальне засідання комітету по боротьбі з корупцією і це засідання я не просто розсекретив. Я надам гарантовано усі матеріали: і по Юрію Артюхову, і тим справам, які вела чи не вела СБУ, і щодо інших питань, в тому числі про розкрадання мільярдів через "Трансбункер" й інші одеські підприємства.

Колишня одеська влада та Ігор Палиця

— Ми робимо все для того, щоб раз і назавжди ніхто не завадив повноцінному й повному розслідуванню і передачі справи на кримінальне впровадження до Генеральної прокуратури або до іншого органу. Але по нашим документам він не проходив.

Сепаратизм у Миколаєві та Одесі

—Там були завчасно підготовлені, ще за часів Януковича, законспіровані збереження зброї, підготовлені кілери, вибухотехніка, колишні ветерани різних війн, підготовлені провокатори, так звані проросійські організації. Це був надзвичайно небезпечний державний заколот, який планувався з 2013 року. Проте, цей заколот був приведений в дію тільки зараз, під час річниці трагічних подій в Одесі.

На 2 травня було заплановане відокремлення з резонансними вбивствами, вибухами, захопленнями, тобто тим, що було в Криму, а згодом і в Донецьку й Луганську. СБУ декілька хвиль зачисток провела до 2 травня, не чекаючи нікого й нічого, нас рішуче підтримала прокуратура, за що ми їй дуже вдячні.

Результатом трьох хвиль зачистки було затримання 50 людей, в тому числі 2 найманих вбивць. Ми випередили вбивства й інші провокації, в тому числі підриви мостів. І головне, що заарештували саме бойові групи.

Кремлівські корені

— Прізвище куратора цих сепаратистів Ардзинба Інал — це помічник Владислава Суркова. У Миколаєві та Херсоні не було такої серйозної спроби підготовки заколоту. Виконавці, комуністичні осередки Херсонщини і Миколаївщини. Цікаво, що сепаратистське зібрання відбулося у піцерії, де 47 молодих людей, з них семеро розуміли, що вони прийшли не піцу їсти, а гроші отримали за те, щоб постановку зняти і переслати на звіт до «Russia Today».

Фінансування терористів

— Вони використовували вкрадені в українців гроші для підготовки цих подій. Ми почали протидіяти, арештовувати й вилучати величезні арсенали зброї й вибухівки, очевидно, що це вже було ззовні інспіровано.

Вплив Януковича

— Ні, не від Віктора Януковича зараз ідуть сигнали. Я назвав цю людину, і ми знаємо звідки ідуть інструкції. Більше того, ми перехоплюємо ці інструкції і діємо. Остання інформація – список тих, кого хочуть негайно прибрати з влади в Україні, нам також відомий. Так сталося, що минулого тижня №2 в цьому списку — голова СБУ і вже почались "розбори" в парламенті з опозиційного блоку.

На першому місці був прем’єр-міністр Яценюк. Я це називаю не заради сенсації.

Зброя

— Зброю почали виявляти зі сховищ в Луганській та Донецькій областях в березні 2014 року, через декілька днів, як ми прийшли до влади. 24 лютого до СБУ прийшло 5 людей, більше того, після цього за місяць нас стало 100 чоловік. Але одразу керівництвом СБУ почали розслідування злочинів Майдану і одночасно змушені були формувати на рейді контррозвідку. Ось реальний звіт. Це правда.

Розсекречені матеріали

— Розслідування буде незворотнім, в цих розсекречених і переданих тільки вам знаходиться і супровідний лист на Генерального прокурора, вже цього, який діє, якому я повністю довіряю.