Про це 24 каналу розповів директор програм практичної політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. Він зауважив, що, крім того, росіяни намагаються "торгуватись" за територію України.
Зверніть увагу "Зеленський радіє, а у нас що": росіян "порвало" після промови президента України на G20
Логіка Кремля
Солонтай наголосив, що Кремль діє за логікою: ми відхапаємо велику частину території України, потім частину повернемо в обмін на те, що Україна забуде про більшу, яку ми надійно та міцно відхапали.
Так було з Кримом. Відхапали його, а потім пішли на Донбас, щоб зняти кримське питання. Будемо там воювати, а потім на Донбасі буде якийсь компроміс, і ми Крим залишимо за собою,
– мовить Солонтай.
Він зазначив, що на думку кремлівських очільників, це спрацювало одного разу, значить можна рухатися далі. І тепер, втративши контроль над Херсоном, вони вважають його "окупованим" Україною".
Росіяни нічого не можуть зробити
Олександр Солонтай зауважив, що Кремль провів референдуми по приєднанню територій у кордонах, в яких вони їх на той момент ще не встигли захопити. А паралельно ЗСУ провели "референдум" з приводу "включення" Лиману до України.
"Тоді стало очевидно, коли росіяни намагаються "включати" нові території до свого складу, наші збройні сили "виключають" їх з фізичного контролю ними. І нічого вони зробити не можуть – будуть "проковтувати" втрати території, які вважають своїми", – зазначив співрозмовник.
Потрібно бути правим і сильним
Солонтай вважає, що для нас дуже важливо, що це відбулося напередодні саміту G20: Україна під час важливих міжнародних зустрічей виглядає як переможець. Адже це ключовий етап отримання пакета різноманітної підтримки: зброї, фінансів, гуманітарних програм.
Все це завдяки українським збройним силам. Вони демонструють перемоги, і тоді світ хоче бути на стороні того, хто правий і хто може перемагати. Мало бути правим – потрібно бути правим і сильним,
– зауважив експерт.
Феноменальна перемога
За його словами, саме перемоги ЗСУ дозволили поставити на порядок денний не просто українське питання, а херсонсько-українське питання на прикладі чергової української перемоги. Багато у світ експертів наголосили, що це феноменальна, масштабна перемога – розгром російських військ.
"ЗСУ зробили головне с точки зору політичних відносин: вчасно і якісно внесли круте питання в порядок денний. Україна сприймалась у позитивному світлі – як країна, якій варто довіряти, в яку варто вкладати і яка може перемагати", – наголосив Солонтай.
Він зазначив, що у Заходу є "травма", коли вони допомагали певним країнам, але не всі вони "вигребли". Західні ресурси, гроші, сили, спеціалісти, озброєння потрапило в інші руки або не принесло ефекту. Остання така травма це – Афганістан.
Тому дуже важливо, що Україна демонструє нарощування успіху,
– резюмував експерт.
ЗСУ дозволили поставити на порядок денний українське питання: дивіться відео
Звільнення Херсону: коротко
- Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що столиця надасть техніку, продукти, медобладнання для деокупованого Херсона.
- З'явились повідомлення про те, що в Новій Каховці та Каховці й також в населеному пункті Олешки з'явились українські прапори. Однак офіційного підтвердження цієї інформації поки що немає.
- Українські військові продовжують звільняти деокуповані території: ЗСУ вийшли на рубіж на правому березі Дніпра. На Півдні під час контрнаступальної операції вдалося звільнити 198 населених пунктів.