Пісок видобувають з хвостосховищ, де зберігалися відходи збагачення руд Камиш-Бурунського залізорудного комбінату, про це повідомляє прес-служба МінТОТ.

Це цікаво: У Зеленського озвучили позицію щодо повернення води в окупований Крим

Роботу залізобетонного комбінату припинили у 1994 році. Однак наразі отруйні відходи використовують, ймовірно, для будівництва об'єктів інфраструктури тимчасово окупованого півострова.

Україна продовжує відстежувати наслідки широкомасштабного видобутку піску безпосередньо з дамби Нижньо-Чурбашского і Верхньо-Чурбашского хвостосховищ, де зберігалися отруйні відходи підприємства" Камиш-Бурунський залізорудний комбінат,
– мовиться у повідомленні.

Так, незважаючи на судову заборону окупаційної влади РФ на видобуток токсичного піску з цих хвостосховищ, в 2019 році площа територій активних робіт в порівнянні з 2018 роком суттєво збільшилася.

"Окупаційна влада намагається видати роботи з видобутку токсичного піску за" роботу щодо запобігання підтоплень житлових будинків в Приозерному ". Однак насправді земснарядами проводиться вибірка токсичного піску", – пояснюють у міністерстві.

Що таке хвостосховище?Гідротехнічна споруда, комплекс спеціальних споруд та обладнання для складування або захоронення радіоактивних, токсичних та інших відходів збагачення корисних копалин.

Яка ще масштабна екологічна проблема є в окупованому Криму?

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через 400-кілометровий Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії у 2014 році постачання припинили.

Влітку 2018 року окупований Крим накрила сильна засуха. Тоді пересохла одна з найбільших річок півострова – Біюк-Карасу. Українська влада зауважує, що екологічний стан в окупованому Росією Криму є катастрофічним. Більша частина півострова знищена посухою через нестачу води.