Олександр Клименко переміг у конкурсі на посаду глави САП ще півтора року тому. Що відомо про нового головного антикорупційного прокурора України – читайте в матеріалі 24 каналу.
Читайте також Олександра Клименка призначили керівником САП
Діяльність САП
У 2015 році в Україні створили Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру – формування органу було частиною антикорупційної реформи, на чому рішуче наполягали міжнародні партнери нашої держави. Фактично, це структурний підрозділ Офісу Генерального прокурора, який водночас має бути незалежним й від нього самого.
САП займається справами щодо корупційних проваджень проти найвищих ланок влади, а також високопосадовців судових та виконавчих органів. Зокрема, станом на зараз, САП опікується такими гучними справами, як:
- хабарництво екссудді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса;
- корупційний скандал про закупівлю обладнання для ДП "Енергоатом", відомий, як "справа Мартиненка";
- розкрадання коштів "Приватбанку";
- махінації з квартирами для працівників Нацгвардії у Києві тощо.
Розслідуванням цих справ безпосередньо займається Національне антикорупційне бюро (НАБУ), а ось наглядає за ними, призначає прокурорів та підписує підозри фігурантам проваджень саме САП.
До слова, вже майже два роки у Спеціалізованої антикорупційної прокуратури немає керівника, а саме від серпня 2020-го року. Відтоді й аж до тепер спеціалізована комісія, яка проводить конкурс на посаду, не спромоглася затвердити переможця.
Що відомо про Олександра Клименка
Спеціалізована комісія 19 липня 2022 року все ж затвердила переможця конкурсу на посаду очільника САП – ним став Олександр Клименко, який ще у грудні 2021 року набрав 246 балів за оцінкою комісії проти 229 балів у його опонента, прокурора Офісу генпрокурора Андрія Синюка.
Олександру Клименку 35 років, він здобув вищу освіту у Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого, що у Харкові. З 2010 року розпочав роботу у правоохоронних органах Києва на посаді слідчого, а згодом – старшого слідчого.
З листопада 2015 року працював старшим слідчим у Національній поліції. Вів справи про розкрадання коштів, зокрема, розслідував справу Укрзалізниці. У 2016-у взяв участь у конкурсі з набору детективів до Національного антикорупційного бюро й за результатами отримав там посаду. Згодом отримав підвищення до старшого детектива, а з 2017 року керував відділом.
До слова, за час роботи у НАБУ Клименко розслідував гучні справи, зокрема пов'язані з такими високопосадовцями:
- екснардепом Олександром Онищенком;
- ексочільником Державної фіскальної служби Романом Насіровим;
- заступником Андрія Єрмака Олегом Татаровим;
- колишнім заступником секретаря РНБО Олегом Гладковським.
Читайте також Раптове рішення щодо Баканова та Венедіктової: що є справжньою підставою
Новий генпрокурор затвердив Клименка зразу після свого призначення
Клименка не одразу призначили на посаду після схвалення комісією, адже його кандидатуру мав ще затвердити генпрокурор України. Оскільки Ірину Венедіктову звільнили, довелося зачекати на призначення нового керівника Офісу генпрокурора.
28 липня Зеленський підписав указ про призначення на посаду генпрокурора Андрія Костіна. Чиновник одразу ж затвердив Клименка очільником САП.
Дивіться більше – Щербан вважає, що нового главу САП можуть спробувати звільнити зразу після призначення: відео