Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк зазначив, що Міжнародний кримінальний суд абсолютно правильно зреагував на викрадення українських дітей російською владою. Про це він розповів 24 Каналу. За його словами, на сьогодні ми маємо 16 221 зафіксовані і юридично опрацьовані випадки викрадення наших дітей, тому що це є системний злочин.

Дивіться також Коли Путін опиниться в Гаазі, чому Росія не вийде з-під санкцій: що пишуть західні ЗМІ

Спочатку знищили, а тепер відновлюють

Він пояснив, що буцімто поїздка Путіна до Криму та Маріуполя навіть на внутрішній пропагандистський ринок Росії не мала впливу. Всі до цього поставилися скептично.

Не відомо, що він там взагалі вирішував. Крім того, що Хуснуллін (зампред уряду Росії – 24 Канал) повідомив Путіну: "Всі дивились в прямому ефірі, як бомбардували "Азовсталь", завод Ілліча, центр Маріуполя. Але це не ми, це українці зробили",
– нагадав Подоляк.

За його словами, росіяни не розуміють, що це вони у 2014 році прийшла на Донбас, почали вбивати цивільне населення, криміналізували регіон. Якби вони туди не зайшли, то ніяких руйнацій, знищень, вбивств взагалі не було.

Навіщо ви продовжуйте нести цю маячню: "ви убівалі дітєй на Донбасє", "ви унічтожилі Маріуполь". Це ви у 2014-му прийшли вбивати. Сьогодні ви просто масштабували вбивства, руйнації на чужий території,
– наголосив він.

Співрозмовник нагадав, як в Росії говорили, що вони "фіксують нові регіони у складі конституції", проводять референдуми, "відновлюють Маріуполь".

"Тобто ми прийшли знищили, а тепер відновлюємо. А навіщо ви його знищили? Навіщо ви взагалі туди прийшли? Не було б вас там, це красиве місто існувало б і далі", – зауважив Подоляк.

Михайло Подоляк про ордер на арешт Путіна: дивіться відео

Це системний злочин

Радник голови Офісу Президента України назвав Небензю (представник Росії в ООН – 24 Канал) воєнним злочинцем, який виправдовує конкретні злочини проти людяності.

Для цієї людини буде значно гірше, ніж для будь-кого іншого, тому що вона свідомо виправдовує конкретні злочини геноцидного типу,
– підкреслив співрозмовник.

Він звернув увагу на слова Небензі про те, що "українських дітей забрали в Росії, тому що на окупованих територіях була небезпека".

"А хто створив цю небезпеку? Хто вбивав родичів цих дітей? Чому ви розмиваєте їхню ідентичність, передаючи на усиновлення в якісь родини в Росії? Чому ви не дозволяєте міжнародним інституціям з'ясувати, скільки дітей ви викрали? І чому ви не передаєте через третю країну цих дітей назад в Україну?" – запитує Подоляк.

Він наголосив, що за ці злочини вже видані ордери на арешт, і туди однозначно буде дописано багато інших прізвищ.

Росія приходила на наші території, свідомо розуміючи, що буде робити з нашими дітьми. Коли вони заходили в Київську область, думали, що можуть вбивати, катувати, ґвалтувати, тому що будуть контролювати Київ, і ніхто ці злочини розслідувати не буде,
– вважає радник.

На його думку, так само росіяни вчинили з дітьми. Коли вони приходили на окуповану територію, вони мали вже відпрацьовано програму депортації наших дітей – з вбивством їхніх родичів.

"Це системний злочин. І наші партнери розуміють, чому цю війну не можна закінчити за столом переговорів, мовляв, "давайте, як у 2014 році, про щось там домовимося". Ні. Тому що суб'єкта на прізвище Путін точно потрібно буде взяти й завезти в Гаагу", – резюмував Михайло Подоляк.

Видача Путіну ордера на арешт від МКС в Гаазі: що відомо

  • Експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак зауважив, що навіть ті країни, які Путін вважає союзниками Росії, не змогли проігнорувати ордер від МКС. Південно-Африканська Республіка, яка входить в організацію БРІКС заявила, що вони взяли "до відома" ордер та "усвідомлюють свої юридичні зобов’язання".
  • Заступник голови радбезу Росії Дмитро Медведєв вже традиційно заявив, що компетенція Міжнародного кримінального суду для держави-агресорки нібито "нікчемна". Також він сказав, що ситуація, яка передбачає арешт Путіна за рішенням Гаазького трибуналу, означатиме "оголошення війни Росії".
  • У Президії Асамблеї МКС розповіли, що з боку Росії були погрози проти МКС. Також були заходи, оголошені проти прокурора та суддів. Однак Президія висловила жаль стосовно цих спроб перешкодити міжнародним зусиллям забезпечити відповідальність за дії, заборонені спільним міжнародним правом.