Реакція Румунії є не такою однозначною, як того б хотіла наша держава, однак певні зрушення в цьому напрямку є. Про це 24 Каналу повідомив речник української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук.

До теми У Румунії все ж підтвердили, що частини російського дрона впали на їхню територію

Своєю чергою Румунія запевнила, що територія країни під охороною НАТО. Однак залишається питання, якою буде реакція Румунії, коли виявиться, що уламки безпілотників справді належали державі-агресорці.

Адже і сам факт падіння уламків на території Румунії був підтверджений президентом лише за кілька діб після наведення однозначних доказів.

Як захистити небо України та її союзників

Однозначно, Румунія уже традиційно висловить глибоку стурбованість, переконаний Братчук. Однак важливим показником є те, що вчора Повітряні сили Румунії уже підіймали в небо свою авіацію під час шахедної атаки на південь України.

Тобто країна-членкиня НАТО проводить вже відповідні дії, зважаючи на повітряну загрозу.

Також Україна висловила пропозицію, аби деякі пускові установки, засоби ППО Румунія зі своєї території передала на південь Одеської області.

Наші профі спрацюють так, що буде захищене і небо Одещини, і захищені прикордонні райони Румунії. Я думаю, що буде розглянутий такий варіант, певні механізми для цього існують,
– зауважив речник Української добровольчої армії "Південь".

Загалом реакція румунів свідчить, що певний рух вперед є, але не такий швидкий та ефективний, як цього хотіла б Україна. Зокрема важливим було б рішення щодо передачі більше засобів протиповітряної оборони.

Братчук назвав можливості захисту неба від російських дронів: дивитися відео

Що відомо про інцидент з дронами на території Румунії

  • В ніч проти 4 вересня росіяни вкотре обстріляли Одещину "Шахедами", уламки одного з них залетіли на територію Румунії. Речник МЗС Олег Ніколенко першим доповів про те, що дрони залетіли на територію Румунії, однак реакції від країни не було.
  • Спочатку відкидалася будь-яка можливість падіння дронів на території країни-членкині НАТО. Підтвердження надійшло лише 6 вересня, НАТО відреагувало також досить кволо і заявило, що дуже пильно стежити за ситуацією і тримає зв'язок з Румунією.
  • Після наведених доказів від глави МЗС України Дмитра Кулеби президент Румунії Клаус Йоганнес заявив, що буде проведено розслідування походження уламків БпЛА. Якщо російське походження підтвердиться, то це розцінюватиметься як порушення суверенітету країни.