Інформацію про російського "вельмишановного" політика і чиновника та різноманітні скандали за його участі зібрав 24 канал.
До слова: Росіянина Толстого все ж обрали віцеспікером ПАРЄ
Біографія Толстого – як він став віцеспікером ПАРЄ
Петро Толстой – російський політик, який починав свою кар'єру як пропагандист. Раніше був телеведучим різних програм на російському "Першому каналі". Та з жовтня 2016 року займає пост віцеспікера Держдуми Росії.
Своєю службою Путіну як пропагандист Толстой дожився до того, що його включили до вищої ради пропрезидентської партії "Єдина Росія". Навіть у Росії його по праву називають "рупором Кремля".
Здавалося б, найцікавішим моментом його біографії мав би стати той факт, що він є праправнуком російського письменника Льва Толстого, якби не ціла низка скандалів, пов'язаних з середньовічними поглядами політика.
Зокрема, колишній народний депутат України та ексчлен делегації у ПАРЄ Леонід Ємець заявив, що Петро Толстой є відкритим антисемітом.
Толстой – антисеміт
Саме антисимітський скандал за участі Петра Толстого є чи не найбільш популярним. Свого часу віцеспікер Держдуми заявив про "злих нащадків євреїв, які колись знищували російські храми". Мовляв, ті з наганом у руках готові продовжувати справу своїх дідусів і бабусь.
Цікаво: МЗС України пояснило представникам ПАРЄ умови повернення своєї делегації
На такі заяви одразу ж відреагували у російській єврейській громаді. Там заявили, що коли людина приписує цілій нації поведінку кількох людей лише через походження, то це є нічим іншим як антисемітизмом.
Сам Толстой був змушений неодноразово виправдовуватися. Він пояснював, що говорячи про євреїв, говорив не про євреїв як народ, а лише про кількох представників народу. Словом, вийшло це у нього не надто переконливо.
За цю історію його почало критикувати практично все російське суспільство. Частина – за його антисемітські погляди, а ті, хто розділяє ці середньовічні погляди – за те, що у підсумку він "піддався євреям".
Атисемітський скандал за участі Толстого: дивіться відео
Толстой – гомофоб
Чомусь антисеміти дуже часто виявляються ще й гомофобами. Так було і з Петром Толстим. Свого часу проти нього протестували представники ЛГБТ-спільноти.
Усе через скандал, який виник коли Толстой звернувся до Слідчого комітету Росії, аби той розслідував ютуб-ролик, на якому діти беруть інтерв'ю у гомосексуаліста.
Толстой налетів на грузинську журналістку
Свого часу Петро Толстой налетів на грузинську журналістку та заявив, що Грузія "буде відповідати" за вбитих в Абхазії та Південній Осетії грузинів. Крім того, він заявив, що Росія ніколи не поверне Грузії ці території.
Варто побачити: Робота кипить: як російський депутат Слуцький заснув у ПАРЄ – відео
Рупор Кремля почав кричати на журналістку і заявив, що Грузія повинна "поводитися якомога тихіше і скромніше, а не хамити Росії". Міхеїла Саакашвілі він назвав "так званим" президентом за те, що той заявляв про агресію і окупацію Росії.
Толстой напав на грузинську журналістку: дивіться відео
Толстой про Росію, яку "нікому не можна повчати"
Робив скандальні заяви Петро Толстой і безпосередньо на засіданнях ПАРЄ. Зокрема, реагуючи на повернення російської делегації до Парламентської асамблеї, він заявив, що "ніхто і ніколи не матиме права давати якісь уроки Росії".
Ми не якісь учні у школі, щоб виконувати домашнє завдання. Будь-які поправки, що позбавлять нашу делегацію якихось повноважень, є неприйнятними для нас. Дякую усім, хто підтримав зміни регламенту, що дозволили нам працювати разом,
– заявив Толстой.
Толстой заборонив ПАРЄ "повчати Росію": дивіться відео
Повернення Росії в ПАРЄ і демарш України
- 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного режиму та повернення Росії до роботи в організації без обмежень права голосу. Українська делегація одразу покинула залу засідань та призупинила роботу в організації.
- Нова українська делегація також відмовилась від участі в осінній сесії. До українського бойкоту також приєднались Латвія, Литва, Естонія та Грузія. Держави спільно з Україною створили групу в ПАРЄ під назвою Baltic Plus. Її головні принципи – засудження російської агресії.
- Верховна Рада 16 січня проголосувала за постанову про участь української делегації в січневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.