Про це 24 Каналу сказав російський політолог Аббас Галлямов, наголосивши на тому, в багатонаціональній державі, де є міжнаціональні суперечності, там часто-густо виникають революції і значна її частина проходить в межах міжнаціональних конфліктів.

До теми Це промовисто, – у США відреагували на звинувачення Путіна щодо погромів у Махачкалі

Є образа на росіян

Те, що відбулось в Дагестані дуже багатьом не сподобалось в Росії, де й і без цього зміцнюються антиемігрантські настрої. А вони дуже швидко трансформуються проти якоїсь національності.

Чоловіки, які шукають євреїв у турбінах літаків, у середньостатистичного росіянина викликають відторгнення. Вони не хочуть асоціюватися з натовпом, який увірвався в аеропорт та вчинив заворушення. І Москва та російська частина країни хоче бути далі від цієї дикості.

"Кавказці теж бачать, що росіяни їх зневажають та, наприклад, не здають квартири в Москві, коли ті туди приїжджають. В них є образа, і ось вже тріщина пролягла. Тому будь-яке послаблення тоталітарного режиму завжди приводить до загострення усіх суперечностей", – зазначив політолог.

Які наслідки для Росії можуть мати антиєврейські погроми в Дагестані: дивіться відео

Формує лінії розломів

Коли режим втрачає силу, "скрєпи" починають іржавіти та розпадатись, то розломи, які є в суспільстві, розширюються: між багатими та бідними, центром та периферією і зокрема між різними етнічними групами.

Такі само звинувачення, які Владімір Путіна та російська пропаганда закидують Заходу, що він аморальний, розпусний, розпадається, дагестанці висувають на адресу росіян. Вони звикають до такого дискурсу, що звинувачувати когось це нормально.

"І коли Кремль ставить цю тему у порядок денний, він легітимізує ці претензії від кавказців. Російська влада сама формує ці лінії розломів. Коли режим почне руйнуватись і стане зрозуміло, що немає кого боятися, тоді все і піде врозбрід. Так руйнуються імперії та розпочинаються громадянські війни", – впевнений Аббас Галлямов.

Що відомо про антисемітські протести в Дагестані

  • В аеропорту Махачкали 29 жовтня зібрався розгніваний натовп дагестанців з прапорами Палестини. Вони зустрічали літак з Ізраїлю, на якому до Дагестану мали прилетіти єврейські біженці. Протестувальники перевіряли людей, зупиняли машини та навіть автобус з дітьми, щоб виявити тих, хто має громадянство Ізраїлю. Також увірвалися у приміщення аеропорту, де шукали євреїв.
  • Коли до аеропорту прибули правоохоронці, протестувальники чинили їм опір, закидуючи камінням. Зрештою силовики очистили аеропорт від мітингувальників. Під час розгону натовпу було затримано понад 60 людей.
  • Згодом глава Дагестану Сергєй Меликов заявив, що нібито організація мітингу в аеропорту Махачкали велась з України. Цю "версію" підтвердив й Путін, коментуючи події в Дагестані. За його словами, протестувальники буцімто були підбурені "через соціальні мережі з території України руками агентури західних спецслужб".
  • Водночас прессекретар Державного департаменту США Метью Міллер спростував звинувачення Росії у нібито причетності України до організації антиєврейських погромів в Дагестані та назвав їх абсурдними. Також він закликав Росію зробити все для безпеки євреїв в країні.