Про це 24 Каналу розповів політолог Тарас Загородній. За його словами, зараз чітко видно, що вибудовується певна вісь між Росією, Іраном та Китаєм. Є певні сумніви, що дрони-камікадзе Shahed-136 можуть бути зовсім не іранськими. Не виключено, що Китай міг допомагати певними компонентами.

До теми Китай на Радбезі ООН закликав Україну та Росію відновити переговори без попередніх умов

Які можливі наслідки від передачі китайської зброї до Росії

На думку Загороднього, Китаю значно краще було б піти освоювати Росію і не входити в конфлікт із Сполученими Штатами.

Але я бачу зараз велике коливання, яке невідомо куди може піти. Чи стане Китай жертвою власної пропаганди, чи вистачить у них запобіжників, що не передавати зброю. Бо поява китайської зброї на території Україні – це вже близько до Третьої світової. Бо будуть більш-менш рівнозначні блоки із держав. За міццю – ні, а за населенням – так,
– зазначив Загородній.

Звісно, у відповідь Захід запровадить санкції проти Китаю. Там достатньо потужний фондовий ринок та багато "швидких" грошей, які можуть швидко вийти з країни. І це буде удар для Пекіна. Чи варто ризикувати своїм економічним становищем задля постачання, до прикладу, баражуючих боєприпасів Росії – сумнівна ідея.

Чи передасть Китай зброю для Росії: дивіться відео

Попри це, якщо Китай стане жертвою власної пропаганди, то можуть бути навіть такі неадекватні кроки. Як вважає Загородній, Захід у такому випадку зможе різко скоротити відносини з Китаєм. Але для цього потрібно сформувати виробництва в Європі або співпрацювати з іншими країнами на кшталт Індії чи В'єтнаму.

"Мирні ініціативи" від Китаю: як відреагував світ