Пряма трансляція на
Останні випуски

Полковника ніхто не судить, або Як винний у розстрілі Майдану продовжує працювати в СБУ

Цього разу ми розповімо як живеться ще одному фігуранту у справі Майдану Віктору Крайтору. Він – голова управління Служби безпеки України у Хмельницькій області. Під час Майдану він віддав наказ "Стріляти" і його підлеглі відкрили вогонь по натовпу, який зібрався на площі перед управлінням. Потім він публічно взяв на себе відповідальність за цей наказ. Проте чим закінчилось це розслідування?

19 лютого 2014 року біля приміщення СБУ у Хмельницькій області зібралися активісти. Їх ігнорували, а коли ситуація загострилась – пролунали постріли. По людях стріляли із приміщення із кулемета. Неподалік від входу лежала Людмила Шеремет, їй куля влучила прямо в голову. Ще низка людей отримали несмертельні поранення. Пізніше вночі від куль загинув ще один хлопець та ще 10 активістів отримали поранення.

Читайте також: Розслідування нападу на журналіста "Наші гроші", Або тотальна "амнезія" слідчих та суддів

Віктор Крайтор – голова обласної СБУ – щонайменше двічі взяв на себе відповідальність за відання наказу на застосування зброї.

"Він з самого початку самостійно взяв на себе відповідальність і це викликало у мене повагу до нього. Проте, якби не подальші події, – розповіла адвокат родин Небесної Сотні Євгенія Закревська".

Провадження спочатку розслідувала військова прокуратура Західного регіону. Крайтора одразу затримали, також йому повідомили про підозру у перевищенні службових повноважень і його взяли під варту,
– зазначив начальник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Проте вже в квітні 2015 року Віктор Крайтор опинився на волі.

Чому високопосадовець, який віддав злочинний наказ опинився на волі та чому прокуратура клопотала про зміну статті в суді – дивіться у програмі.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі