Про це 24 каналу розповів політичний експерт Андрій Вігірінський.

Читайте також: Гройсман не йде у відставку: що буде далі з урядом

Після відмови Гройсмана балотуватися разом з партією Порошенка прем’єр став прямим конкурентом партії Порошенка "Європейська солідарність". Звільнення з посади прем’єра спрощувало б для Гройсмана ведення своєї кампанії. Тому Порошенку немає сенсу допомагати Гройсману вести передвиборчу агітацію,
– наголошує Андрій Вігірінський.

На думку експерта, Гройсман по-різному може розіграти історію з "відставкою". З одного боку, говорить політолог, прем’єр може використати той факт, що парламент йому довіряє і задоволений його роботою. Також грати на тому, що він, як відповідальна людина, подав у відставку, оскільки цього вимагав президент Зеленський, якого підтримує більша частина українців.

З іншого боку, в найближчі два місяці перед урядом стоятиме чимало викликів, які можуть вдарити по рейтингу Гройсмана. Зокрема, девальвація гривні, недовиконання держбюджету – майже 20 мільярдів гривень дефіциту. Підвищення комунальних тарифів, погашення зовнішніх боргів. Це дестабілізуватиме економічну ситуацію, що мінус Гройсману.

Залишатися Гройсману на посаді прем’єра зараз – не надто вдалий період, оскільки його партія "Українська стратегія" не готова до виборів. Йому потрібно їздити по регіонах і агітувати, але в статусі прем’єра він не може цього робити. А в партії Гройсмана немає рейтингу взагалі,
– зауважує Вігірінський.

Зокрема, невідомий її склад, а електорат – спільний з Порошенком і "Народним фронтом". Хоча, зазначає експерт, Гройсман може піти у відпустку і зайнятися виборами.

Що відомо про відставку прем’єра Володимира Гройсмана? Уряд Гройсмана працює три роки. Гройсман оголосив про відставку з посади прем'єр-міністра 20 травня, у день інавгурації нового президента Володимира Зеленського. Гарант під час промови у Верховній Раді заявив про те, що чинний уряд повинен піти у відставку. За словами Гройсмана, уряд складає свої повноваження, згідно з чинним законодавством України, перед новообраною Верховною Радою, а не перед новообраним президентом.

30 травня Верховна Рада не підтримала рішення прем'єра щодо відставки. 97 нардепів проголосували "за", 63 – висловилися "проти", 60 – утримались, 87 – не голосували.

Які реформи запустив уряд Гройсмана з 2016 року:

  • пенсійна реформа – запровадження накопичувального рівня;
  • медична реформа – запровадили нову модель медичного обслуговування українців;
  • освітня реформа – стартувала програма "Нова українська школа";
  • децентралізація – більше грошей залишається у міських бюджетах;
  • спрощення надання адміністративних послуг.

Які провали уряду Гройсмана:

  • впровадження формули "Роттердам+" щодо закупівлі вугілля;
  • "консервація" земельної реформи;
  • скандали у Державній фіскальній службі (суд над Романом Насіровим).

Гройсман не пішов у відставку: відео