25 квітня Верховна Рада проголосувала за законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Закон змінює мовну політику та умови її реалізації. Українською мовою муситимуть розмовляти всі громадяни України та ті, хто хоче стати громадянином держави.

Читайте також: Закон про державну мову: хто та де муситиме говорити українською

"Ухвалення Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" – це справді історичне рішення, яке стоїть поряд з відновленням нашої армії та отриманням автокефалії Православною церквою України", – написав Порошенко на своїй Facebook-сторінці.

Він наголосив, що українська мова – це символ нашого народу, держави та нації. Президент подякував усім, хто брав участь у розробці, підготовці та реалізації мовного закону, народним депутатам – за голоси "за", та всім українцям за підтримку.

Це – ще один надважливий крок на шляху нашої ментальної незалежності,
– зауважив Порошенко.

Порошенко також подякував більшості російськомовних громадян за те, що з розумінням ставляться до необхідності підтримки української мови. Президент також зізнався, що теж вивчив українську мову вже у зрілому віці.

Робота над законом тривала кілька років. Із нього прибрали і каральні інспекції, і структури, які би могли тиснути на бізнес. Текст став гармонійним і збалансованим,
– переконаний Порошенко.

"Підпишу закон, щойно він надійде мені на підпис", – запевнив президент.

закон українська мова вимоги що передбачає