Про це дипломат повідомив в інтерв'ю ведучому політичної програми Ендрю Марру.

Читайте також США і Європа почали готувати нові санкції проти "Північного потоку-2", – Держдеп

Журналіст запитав: "Чи не використовує Росія свої газові поставки в Європу як важіль політичного тиску?" Оскільки обсяг блакитного палива скоротився майже на 20% у порівнянні з рівнем до пандемії.

Росія не притримує газ з політичних міркувань, а поставки газу в Європу по трубопроводу "Північний потік-2", як тільки Німеччина його остаточно схвалить, підуть швидше і в більших обсягах,
– відповів Келін.

Представник ЗМІ уточнив: "Якщо поставки газу з політикою не пов'язані, чи можна стверджувати, що Росія в будь-якому випадку збільшить їх обсяг, незалежно від поведінки Німеччині?"

"Ми збільшили поставки через Україну на 10%, але більше не вийде, тому що обладнання на цьому трубопроводі жодного разу не оновлювалося, тому нарощувати поставки небезпечно", – сказав посол.

Ендрю Марр наголосив, що його колеги з BBC не змогли знайти інформацію про ці 10%.

До теми Путін нервує, бо його шантаж не працює, – Вітренко

"Північний потік-2": останній новини

  • Російський "Північний потік-2" – це газопровід для постачання газу в обхід України. 10 вересня 2021 року у Росії заявили про завершення будівництва.
  • Понад 40 європарламентарів 17 вересня вимагали ініціювати негайне розслідування діяльності "Газпрому". Компанію звинувачують у ринкових маніпуляціях та шантажі.
  • Першу нитку "Північного потоку-2" почали заповнювати газом 4 жовтня. Росіяни кажуть, що це відбуватиметься поступово. Важливо, що Данія дала дозвіл на запуск.
  • Попри те, що влада Німеччини схвалює запуск "Північного потоку-2", 9 жовтня Регулятор зажадав від оператора доказів про дотримання норм Євросоюзу.