Циклон "Фанні" вже дістався східного узбережжя Індії. Сильні зливи супроводжує шквальний вітер, пориви якого сягають 200 метрів за секунду.

Читайте також: На Індію насувається найпотужніший за 20 років циклон

Представник місцевої поліції Санджив Панда уточнив, що люди загинули внаслідок падіння дерев та руйнування стін будинків.

Рятувальники провели найбільшу в історії евакуацію – 1,2 мільйона жителів відселили з регіонів, де вирує стихія. Для них розгорнули п’ять тисяч тимчасових притулків.

Це один з найпотужніших тропічних циклонів. Я планував поїхати до Пурі, але вже немає можливості туди дістатися. Тож доведеться повертатись,
– розповів місцевий житель Діпак

Проїхати деякими дорогами неможливо, а лінії електропередача обірвані. У місті Бхубанешвар стихія звалила 30-поверховий будівельний кран. Конструкція впала на будинки поруч.

А в штаті Одіша відсутній телефонний зв'язок та не працює інтернет. У місті Пурі немає ще й електроенергії внаслідок обриву ліній електропередач. Через це зупинилось і водопостачання.

На залізничній станції у Західній Бенгалії вагони прив'язують металевими ланцюгами до колій. Так працівники магістралі сподіваються уникнути перекидання рухомого складу.

Чимало туристів, які відпочивали на східному узбережжі Індії змушені були покинути готелі. Для них забронювали квитки, аби всі змогли виїхати із зони стихійного лиха.

"Сильний шторм, потужна буря, знаю з досвіду що це таке. Ми планували залишитись тут на декілька днів довше. Але нам вже забронювали квитки", – додала туристка Ашміта Батачарі.

Циклон Фані Індія
Наслідки циклону в Індії

Синоптики ж присвоїли циклону "Фанні" п’ятий найвищий рівень небезпеки.

Вітри спричиняють чимало збитків. Вони повалять дерева у Західній Бенгалії і Одіші. Руйнувань зазнають солом'яні будинки у сільській місцевості. Телекомунікаційні лінії будуть пошкоджені. Це все вплине на залізничне та автомобільне сполучення і звісно на авіацію,
– пояснив науковий співробітник Інституту метеорології Індії Мрютюняй Мохапатра.

Циклон Фані
Циклон Ф"анні"

З такою потужною стихією індійцям довелось зіткнутись 20 років тому. Тоді у 1999 році загинуло 10 тисяч людей. Тож цього разу влада заздалегідь масово евакуювала людей.