Під час візиту в Україну Юн Сок Йоль відвідав Бучу та Ірпінь, де росіяни скоювали жорстокі звірства під час окупації у березні 2022 року. Юн Сок Йоль відвідали Бучу разом з генпрокурором Андрієм Костіним.
Дивіться також Далекобійні ракети, тисяча мікродронів і ППО: яку зброю отримає Україна після саміту НАТО
Президент Південної Кореї побував у Бучі та Ірпені
Андрій Костін подякував Президенту Юн Сок Йолю за його тверду позицію та наголосив, що світова спільнота не має права миритися з масштабними нападами на цивільне населення.
У пресслужбі президента Південної Кореї повідомили, що Юн і його дружина Кім Кеон Хі прибули в Україну з Польщі днем раніше.
Делегація Південної Кореї відвідала Бучу / Фото Офіс генпрокурора
Зеленський розповів про деталі переговорів
Володимир Зеленський зазначив, що це перший візит лідера Південної Кореї в Україну в історії відносин обох країн.
Ми обговорюємо все те, що важливо для нормального і безпечного життя людей, для міжнародного порядку, заснованого на правилах,
– зазначив Зеленський.
За його словами, мовиться про повернення депортованих дорослих і дітей, реалізацію формули миру та підготовку Глобального саміту миру, продовольчу й енергетичну безпеку та економічну співпрацю.
"Впевнений, що разом ми дамо більше сили нашим народам і глобальним позиціям України та Республіки Корея", – додав президент України.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у Києві вшанував пам'ять українських військовослужбовців, які загинули на війні. Президентське подружжя Південної Кореї взяло участь у церемонії покладання вінка до Стіни пам'яті загиблих за Україну, що неподалік Михайлівської площі у Києві.
Цей візит завершує двоетапну поїздку, під час якої Юн раніше побував у Литві на саміті НАТО, а потім у Польщі з офіційним візитом.
Зеленський запросив Південну Корею приєднатися до гарантій безпеки G7
Володимир Зеленський під час зустрічі з президентом Південної Кореї запросив Південну Корею приєднатися до гарантій безпеки G7.
За словами двох президентів, Південна Корея надає Україні гуманітарну допомогу, зокрема у розмінуванні, економічну та міжнародну підтримку. Лідер Юн Сок Йоль зазначив, що його країна підтримує українську формулу миру та прагне допомогти у її реалізації.
Що Південна Корея пообіцяла Україні
Юн Сок Йоль заявив, що Південна Корея збільшить військову і гуманітарну підтримку України. Зокрема, Сеул постачатиме Києву обладнання для гуманітарного розмінування.
"Минулого року ми надавали і бронежилети, і шоломи, і іншу необхідну амуніцію. Сподіваємося, що цього року рівень нашої допомоги буде набагато більшим.
"Наш уряд виділив Україні торік 100 мільйонів доларів, цього року ця підтримка становитиме 150 мільйонів доларів", – сказав він.
Південна Корея також допоможе Україні у відновленні зруйнованих шкіл та братиме участь у "підтримці майбутніх поколінь через стипендії двох президентів".
Юн Сок Йоль ознайомився з українською формулою миру та підтримав її втілення.
Південна Корея роздумує, чи передавати Україні зброю
- Донедавна Південна Корея надавала лише гуманітарну та економічну допомогу Україні. Проте президент Юн Сок Йоль, який перебував тоді з візитом у США, на запитання про можливість постачання зброї Києву відповів, що цей варіант розглядають.
- Восени 2022 року у ЗМІ з'явилася інформація, що Південна Корея допоможе Україні з летальною зброєю за посередництва США. Повідомлялося, що Сеул продасть США 100 000 одиниць 155-мм артилерійських боєприпасів. Згодом ці боєприпаси нібито мали б доставити в Україну.
- Однак Південна Корея відразу заперечила інформацію. У Сеулі наголосили, що продадуть Пентагону боєприпаси 155 калібру, але вони не мають потрапити в Україну. Навесні 2023 року у ЗМІ знову з'явилася інформація, що Південна Корея передає Україні боєприпаси за посередництва США.
- Нещодавно речник Держдепартаменту США Меттью Міллер заявив, що США не проти військової допомоги Україні від Південної Кореї.