Уже із середини січня 2020 року Зеленський шукав потужну особистість із досвідом на цю посаду. З команди Зеленського почали надсилати сигнали, що Саакашвілі може допомогти уряду у статусі віцепрем'єра з реформ, оскільки має досвід у Грузії та в Україні. Таку думку в ефірі 24 каналу висловив політолог Володимир Фесенко.
До теми Саакашвілі підтвердив, що отримав пропозицію від Зеленського стати віцепрем'єром
За його словами, український досвід роботи Саакашвілі не такий успішний, як у Грузії. Тому є певні ризики повторення конфліктів, які були з колишніми урядовцями, наприклад, з Аваковим, Яценюком чи Порошенком.
Треба враховувати лідерські амбіції Саакашвілі. Людина, яка була президентом, не може бути підлеглим. Досвід роботи в нього набагато більший, ніж у Шмигаля й майже всіх урядовців. Крім того, треба враховувати вибуховий темперамент Саакашвілі і його конфліктність,
– вважає Фесенко.
Володимир Фесенко / Фото з фейсбуку Володимира Фесенка
Експерт зазначив, змагання за владу може початися вже з початку роботи Саакашвілі в українському уряді.
Це може бути змагання, нехай неофіційне, зі Шмигалем. Може буде спалах відновлення конфлікту з Аваковим. Якщо Саакашвілі не вдасться продемонструвати успіхи, він почне звинувачувати олігархів, керівництво уряду чи самого президента у тому, що йому заважають,
– наголосив Фесенко.
Також він додав, що більшість депутатів підтримують Зеленського – якщо він скаже, що треба ухвалити це рішення, то його підтримають.
Діяльність Саакашвілі в Україні / Інфографіка 24 каналу
"З високою ймовірністю можна спрогнозувати, що проти Саакашвілі виступатимуть люди, які пов'язані з Коломойським, деякі одеські депутати й ті, хто пам'ятає про неоднозначний досвід в України. Тому одностайної підтримки не буде. Це ще один привід для конфлікту всередині партії "Слуга народу", – підсумував Фесенко.
Дивіться відео 24 каналу з політологом про ймовірну посаду Саакашвілі в українському уряді:
Що треба знати про Саакашвілі
- У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. Однак у вересні він перетнув польсько-український кордон зі скандалом, конфліктом із прикордонниками та правоохоронцями.
- 22 вересня 2017 року Мостиський районний суд Львівської області визнав Міхеїла Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.
- 12 лютого 2018 Саакашвілі затримали у Києві та негайно літаком відправили до Польщі: мовляв, він перебував на території України незаконно.
- У жовтні Саакашвілі поскаржився на Порошенка до ГПУ через видворення з України. Прокуратура відкрила справу, а згодом передала її до ДБР.
- Водночас 20 листопада Верховний суд України відмовив Саакашвілі у позові до Держприкордонслужби, Міграційної служби та МВС про визнання незаконною його реадмісії (видворення) до Польщі.