Сакашвілі також мав розмову із прем’єр-міністром, про це ексочільник Одеської ОДА та колишній президент Грузії написав на своїй фейсбук-сторінці.
До теми Саакашвілі може увійти в новий уряд: найцікавіші факти з біографії політика
Він зазначив, що із Шмигалем "мав змістовну і корисну розмову". Під час неї "детально обговорили всі питання", пов'язані з можливим призначенням Саакащвілі.
Я представлю в Верховній раді свою програму невідкладних змін та моєї участі в роботі уряду Шмигаля з конкретними напрацюваннями, які утворилися у мене як поза межами України, так і в період моєї роботи в Україні, ґрунтуючись як на позитивному, так і на негативному досвіді,
– написав Сакашвілі.
Колишній очільник Одеської ОДА додав, що "разом з командою президента готовий працювати з усіма патріотичними силами в парламенті України і з іншими політичними силами в суспільстві". За його словами, усе для того, аби "Україна з найменшими втратами перенесла поточну світову економічну кризу і впоралася з усіма викликами".
- Інформація про можливе призначення на пост віцепрем'єра з'явилася 22 квітня. Зокрема, її підтвердила заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.
- Міхеїл Саакашвілі візьме участь у засіданні президентської фракції у п'ятницю, 24 квітня. На цей ж день заплановані два позачергові засідання Верховної Ради, тому саме тоді нардепи можуть голосувати за призначення Саакашвілі.
Що треба знати про Саакашвілі: видворення та повернення
- У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. Однак у вересні Саакашвілі перетнув польсько-український кордон зі скандалом, конфліктом із прикордонниками та правоохоронцями.
- 22 вересня 2017 року Мостиський районний суд Львівської області визнав Міхеїла Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.
- 12 лютого 2018 Саакашвілі затримали у Києві та негайно літаком відправили до Польщі: мовляв, він перебував на території України незаконно.
Важливо. 28 травня 2019 року Зеленський скасував рішення попередника про позбавлення Саакашвілі громадянства України. І вже 29 травня Саакашвілі повернувся до України.
- У жовтні Саакашвілі поскаржився на Порошенка до ГПУ через видворення з України. Прокуратура відкрила справу, а згодом передала її до ДБР.
- Водночас 20 листопада Верховний суд України відмовив Саакашвілі їу позові до Держприкордонслужби, Міграційної служби та МВС про визнання незаконною його реадмісії (видворення) до Польщі.
Читайте також Рада 24 квітня може провести відразу два засідання, – Кравчук