Загроза Путінському режиму

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) наголошують, що військова структура, яка функціонує паралельно зі збройним силам Росії, в перспективі може загрожувати режиму Володимира Путіна принаймні на інформаційному полі.

Увага Росіяни готуються битися за Херсон і поки не хочуть відступати, – ISW

В ISW посилаються на дані російських військових блогерів, які пишуть, що Пригожин спонсорує формування добровольчого батальйону під проводом колишнього офіцера ФСБ Ігоря Гіркіна.

Пригожин і Гіркін скооперувались не просто так

Зазначають, що співпраця Пригожина та Гіркіна, ймовірно, створить великий націоналістичний електорат для Пригожина на підтримку його максималістських цілей війни в Україні.

  • Гіркін – затятий критик російського вищого військового командування. Він довгий час не міг сформувати власний добровольчий батальйон через відсутність постачання та інші бюрократичні обмеження.
  • А от Пригожин може дозволити собі розкіш управляти ПВК Вагнера без прямого контролю з боку міноборони Росії.

Пригожин займає унікально вигідне становище у російській структурі та інформаційному просторі. Він може вільно рекламувати себе та свої сили, одночасно критикуючи кремлівських чиновників чи збройні сили Росії, не побоюючись нічого,
– зауважили аналітики.

Путін залежить від Пригожина

Путін залежить від сил "Вагнера" в Бахмуті відтак, ймовірно, намагається задобрити Пригожина, попри те, що він підриває авторитет звичайних російських військових.

У звіті, зокрема пригадують, як Пригожин в одному із інтерв'ю заявив, що будує "лінію Вагнера", аби збройні сили Росії, які "ховаються за спинами Вагнера", почувалися в безпеці.

Пригожин критикує російську армію у коментарях багатьох онлайн-медіа та телеграм-каналах, що дозволяє йому охоплювати аудиторію, яка недоступна для Міноборони Росії, яке обмежене у своїх публічних заявах і засобах комунікації,
– додають у звіті.

До теми "Путін буде змушений піти з посади": навіщо Прігожин створює власну армію в Росії

Чому Пригожину вдається захопити інфополе

Крім того, немало важливо й те, що Пригожин не займає офіційної відповідальної посади. Він не керує жодною російською операцією в Україні й не відповідає за будь-яку бюрократію. А це дає йому можливість вільно критикувати тих, хто "при владі".

А ще Пригожин дистанціювався від лідера Чечні Рамзана Кадирова після спільної критики вищого військового керівництва Росії. Аналітики припустили, що це свідчить про те, що Кадиров може втратити контроль над регіоном.

До теми – чи почалися бунти всередині Росії: дивіться відео

"Лінії Вагнера" використовують, як живий щит: що про це відомо