Політтехнолог Михайло Шейтельман розповів 24 Каналу, що Росія відчуває певну залежність від Китаю. Путін хоче, щоб Сі Цзіньпін купляв у країни-агресорки більше газу, нафти чи навіть побудував новий газопровід, але наразі китайський лідер у цьому не зацікавлений.
До теми "Один пояс – один шлях": для чого Китай зібрав у себе Путіна, Орбана та навіть "Талібан"
Яке значення для Китаю має Росія
Росія сильно залежить від інших країн. Але разом з тим, вона є невеликим торговим партнером для Китаю.
Михайло Шейтельман зауважив, що сьогодні Китай веде "холодну війну" зі США і ще поки не вирішив, чи веде її з Європою. Ризик переростання "холодної" війни у "гарячу" завжди є. Відтак, Росія є "запасним складом", де на всякий випадок зберігається нафта та газ.
Політтехнолог припустив, які плани щодо Москви має Пекін: дивіться відео
"Друга роль Росії – найважливіша. Вона є для Китаю складом ядерної зброї на випадок ядерної війни", – підкреслив політтехнолог.
Якби така війна відбулася, то вона найперше буде між Росією та США, адже бити зі своєї території Китай не погодиться.
За результатами ядерної війни постраждають тільки Росія, США й, можливо, Європа. Така у них ядерна доктрина – ми будемо стріляти з російського Сибіру, а не з Китаю,
– сказав Шейтельман
Путін вирушив у Китай: що відомо
- У середині жовтня Путін здійснив свій перший візит за кордон після отримання ордера на арешт. Його ще у березні 2023 року видав Міжнародний кримінальний суд Гааги. Російський диктатор відвідав Киргизстан, а звідти вирушив до Китаю.
- Владімір Путін прибув у Китай 17 жовтня і планує залишатися в країні упродовж двох днів. Там він зустрінеться з лідерами кількох держав, а також має провести зустріч з президентом КНР Сі Цзіньпінем.
- Російський диктатор також візьме участь у форумі "Один пояс, один шлях", який відбувається в Китаї. На опублікованих відео видно, як Путін виходить з машини, щоб привітатися з Сі Цзіньпінем та його дружиною. Він помітно кульгає, стискає кулаки та нервує.