Задля досягнення своєї цілі президент Росії намагається переконати главу Білого дому укласти "ще одну погану угоду", пише у блозі для The Washington Post Джош Рогін.

Читайте також: Експерт розповів, як Путін хоче легалізувати російські війська на Донбасі

Так, 21 листопада Дональд Трамп і Володимир Путін під час телефонної розмови обговорили питання врегулювання військового конфлікту в Україні. Лідер США справді повинен наполегливо добиватися миру на Донбасі, але не на путінських умовах, розмірковує політичний аналітик.

Путін повторює свою сирійську стратегію, яка полягає у складному дипломатичному танці зі Сполученими Штатами, мета якого – виграти час і закріпити досягнуті на полі бою успіхи. Тому Путін не має наміру поступатися,
– стверджує Рогін.

Автор статті пояснює, що схема дій глави Кремля "знайома". Він використовує свою армію, щоб почати бойові дії на місцях, а потім пропонує Заходу план "деескалаціі". "Апелюючи до мирних прагнень Європи та США, президент РФ наполягає на удаваному компромісі. Але якщо розглянути пропозицію Путіна в деталях, то стає очевидним те, що насправді вона має на меті розсварити його ворогів і закріпити його ж досягнення", – йдеться у публікації.

Цей сценарій стосується і вересневої пропозиції російського лідера ввести миротворців ООН на територію східної України.

Сполучені Штати та європейські країни сприйняли заяву Путіна щодо "блакитних шоломів" на Донбасі дуже серйозно, однак, зі слів міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, вона "не має ніякого сенсу".

Читайте також: Миротворчі плани Путіна: експерт пояснив, як перемогти Росію на Донбасі

"Російська пропозиція передбачає розміщення цих військ уздовж лінії зіткнення української армії і проросійських бойовиків. З точки зору українського уряду, Путін просто хоче закріпити ту ситуацію, яка склалася на сході України", – цитує Рогін думки українського дипломата.

З метою врегулювання конфлікту на Донбасі адміністрація Дональда Трампа призначила своїм спеціальним представником в Україні Курта Волкера, який вже провів три "раунди" перемовин зі своїм російським колегою Владиславом Сурковим. Зокрема, під час останньої зустрічі Суркова і Волкера американська сторона запропонувала РФ зустрічний план щодо розміщення миротворців на території східної України.

За твердженням Волкера, ідея США полягає в тому, аби направити в Україну справжні миротворчі війська ООН, які матимуть не лише свободу дій, а й будуть наділені повноваженнями щодо гарантування безпеки у всіх спірних районах Донбасу. До того ж, "в їхньому складі не повинно бути жодного росіянина", зазначає журналіст.

Проте Москва відкинула 26 із 29 пунктів пропозиції Волкера. Незважаючи на це, спецпредставник США запевнив, що переговори триватимуть, а "миротворчий план" дає надію на повернення до мирної угоди "Мінськ-2", яку зобов'язалися дотримуватися як Україна, так і Росія, нагадує Рогін.

Україна, згідно з мінськими угодами, мусить виконати декілька умов, серед яких – проведення виборів на Донбасі, надання особливого статусу цьому регіону і амністія всіх полонених проросійських бойовиків. Але це може статися лише в тому випадку, якщо Путін виконає свої зобов'язання, зауважує автор публікації.

Читайте також: Миротворці ООН: місія нездійсненна?