Російський політтехнолог Аббас Галлямов висловив думку 24 Каналу, що у разі, якщо така тенденція буде поширюватись і стане трендом, то сприятиме послабленню позиції Путіна в міжнародній спільноті. Також це вплине на ставлення до нього росіян.

До теми Найбільший виборчий обман, але не для Китаю: що західні ЗМІ пишуть про "перемогу" Путіна

Ситуація може змінитись

З початку повномасштабного вторгнення в Україну путінську агресію засудила велика кількість країн. Проте оскільки війна затягується, вона потребує більше ресурсів, якими жертвують країни світу для того, щоб зупинити Росію, і люди в цих країнах починають замислюватись про інші варіанти розв'язання війни.

З'являються політики, які підтримують Путіна – Дональд Трамп чи Віктор Орбан. Вони відкрито говорять, що потрібно з Росією домовлятися,
– наголосив він.

Оскільки люди в цілому противники складних проєктів та шукають легкі шляхи, то міжнародна спільнота починає прислуховуватись до Трампа та Орбана. Через це рішучість протистояти Путіну до кінця починає послаблюватись.

Наразі формується ядро світової опозиції до мейнстриму, який виступає за підтримку України. Якщо вся світова преса встане на цю позицію і перестане називати Путіна "президентом", а лише "диктатором", то з часом ситуація може змінитись.

"Якщо люди впродовж тривалого часу будуть це чути, то звикнуть до цієї думки. Це призведе до того, що підтримка Путіна буде послаблюватись. Якщо це стане постійною практикою, то це почне працювати проти нього", – зауважив Галлямов.

Найважливіший чинник

Росія так влаштована, за його словами, що її громадянам дуже важливо знати, що західна спільнота їх не ігнорує, цінує, поважає. Істеричність Росії здебільше зумовлена тим, що Захід не ставить росіян у "центр всесвіту", не захоплюється "безмежною силою російської души". У них з цього приводу комплекс.

Якщо вони будуть бачити, як світ ставиться до Путіна, то це буде його маргіналізувати в їх очах,
– наголосив політтехнолог.

Це не буде найважливішим чинником, але якщо він додасться до невдач на фронті, економічних проблем, репресій, тоді у росіяни виникне відчуття, що їм незручно за свого очільника перед світом. Тому, на думку Аббаса Галлямова, маргіналізація Путіна у світі, сприятиме його маргіналізації у Росії.

Що відбувається в Росії: важливе

  • Видання Bloomberg пише, що Росія збирається надалі ескалювати війну, щоб здобути перемогу на полі бою. Водночас у Москви є дефіцит у живій силі, щоб здійснити серйозний прорив на фронті.
  • Також у Кремля не вистачає ресурсів для того, щоб захопити Харків. Для здійснення цього такої операції росіяни повинні мати набагато кращі "комунікаційні можливості" та значно більшу кількість особового складу та високоточної зброї.
  • Водночас з даними британської розвідки, всередині Росії Путін намагається створити "нову націоналістичну еліту", що має сформуватись внаслідок війни Росії проти України. Для цього відбувається перерозподіл активів прокремлівським бізнесменам, які підтримують режим Путіна.
  • Крім того, в Росії відбувається процес збільшення контролю влади над компаніями. Йдеться про 180 підприємств, переважно тих, що належать іноземцям, на суму близько 11,5 мільярдів доларів.