Про це 24 Каналу розповіла речниця оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк. За її словами, росіяни зазвичай бурхливо реагують на подібні заходи та на реакцію світової спільноти.

Зверніть увагу Найганебніша компонента вторгнення, – військовий експерт про чорноморську флотилію росіян

Ворог активізувався

Вона зазначила, що чекали від окупантів, що вони можуть якимось чином "позначити" для себе 80-річчя Сталінградської битви.

Але вочевидь у них залишилось не так багато "піротехніки", якою вони люблять відсвятковувати такі події,
– зауважила вона.

Речниця ОК "Південь" повідомила, якщо вчора в російському корабельному угрупуванні в Чорному морі залишився лише один ракетоносій, решта були заведені в пункти базування, то сьогодні ворог активізувався.

"Сьогодні зранку вже в морі 2 надводні ракетоносії з 16 ракетами типу "Калібр", які готові до використання. Крім того, самі маневри корабельного угрупування говорять про підготовку до виходу на бойовий курс", – підкреслила Гуменюк.

Росіяни активізувались в Чорному морі: дивіться відео

Окупанти можуть змінити тактику

Вона відзначила, що також спостерігалась напередодні активність російської безпілотної розвідки – вздовж лінії Південного фронту, зокрема, на Херсонщині. Вчора було збито один з дронів, який ворог запускав з моря над Миколаївщиною.

"Всі ці ознаки говорять про те, що цілком ймовірна й активність авіації, в купі з якою зазвичай відбуваються масовані ракетні атаки. Хоча у росіян, дійсно, не такий багатий запас ракет і вони можуть застосувати – як зміну тактики – точкові ракетні удари", – наголосила Наталія Гуменюк.

Ракетні удари по Україні: думки аналітиків

  • Російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко вважає, що масовані ракетні удари по Україні – це ще один прояв агонії режиму Путіна. Поки Путін живий і при владі, війна триватиме в тому чи іншому вигляді.
  • Американські аналітики з ISW зазначили, що "повітряний терор" Росії проти України, ймовірно, не принесе бажаного Кремлем інформаційного ефекту серед російських націоналістів.
  • Цивільна та енергетична інфраструктура України потерпає від ракетних ударів Росії. Однак, за словами військового експерта Олега Жданова, кількість ракет у них зменшується, і це може призвести до зміни тактики.