Про це у коментарі сайту "24"заявив президент Європейського комітету з питань запобігання катуванням, експерт з міжнародного права Микола Гнатовський.

"Це, безумовно, успіх України. Це дуже ранній етап, тільки тимчасові заходи, забезпечувальні. Тобто, ще нічого немає по суті. Але вже на цьому етапі ми отримали прекрасні тимчасові заходи за Конвенцією по ліквідації всіх форм дискримінації: конкретно згадується Меджліс, кримські татари, українська мова. Це абсолютно блискуче. І те, як судді голосували за ці заходи – теж вражає", – наголосив він.

Гнатовський підкреслив, що із найбільш контраверсійних питань – щодо Меджлісу і щодо переселення кримськотатарського народу – із 15 суддів 12 підтримали рішення щодо запровадження проти Росії тимчасових заходів.

"Якщо порівнювати із тими тимчасовими заходами, які змогла отримати Грузія по цій же конвенції, то у 2008 році вони, по-перше, були менш конкретними, а по-друге, голосування суддів там було на межі – 8:7. Тоді як тут ми маємо розгромну перевагу", – зазначив експерт.

Він також наголосив, що рішення про відсутність підстав для додаткових заходів щодо Російської Федерації відповідно до Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму – не є "зрадою".

Для конкретних заходів за цією конвенцією, суду потрібна конкретна інформація, якої поки що йому недостатньо. Україна нічого не втратила, справа буде розглядатися по суті. Те, що там немає тимчасових заходів по цій конвенції – мало на що впливає. Поки що все розгортається для України цілком добре. Треба посилювати складову, яка стосується конвенції по тероризму, треба далі боротися,
– сказав Гнатовський.

Він нагадав, що попереду ще стадія встановлення остаточної юрисдикції суду, потім – рішення по суті. "Це займе ще роки роботи. Тому розслаблятися рано. Потрібно стежити за виконанням Росією тих заходів, які суд вже обрав. Якщо вона не буде їх виконувати, то це буде дуже негативно для Росії", – підсумував експерт.

Нагадаємо, сьогодні Міжнародний Суд ООН виніс попереднє рішення у справі "Україна проти Росії".

6-9 березня в Міжнародному суді пройшли слухання за позовом України проти Росії про застосування Міжнародної конвенції щодо боротьби з фінансуванням тероризму, а також Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Криму.