Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко розповів 24 Каналу, що коментарі росіян здебільше пов'язані з тим, що вони визнають втрату свого літака тільки тоді, коли існує верифіковане підтвердження його ліквідації. Противник реагує тільки, коли є фото чи відео збитого борту.

Дивіться також У ЗСУ розповіли, як Росія адаптується до постійних втрат авіації

Говорять про "дружній вогонь"

Коли українські сили "приземлили" російський А-50У, було багато відеодоказів. У випадку з двома винищувачами Су-35 росіяни також визначили їхнє збиття через велику кількість фото та відеосвідоцтв, як вони плавали в Азовському морі.

При цьому росіяни заявляють, що це вони "самі збили", що спрацювало їхнє ППО і це "дружній вогонь". Водночас ефективне збиття російських літаків свідчить про те, що Україна вже має засіб "довгої руки" ППО,
– підкреслив військовий оглядач.

Водночас немає верифікованих підтверджень збиття Су-34, хоча є відео, на якому зафіксовано його падіння. Тоді росіяни намагалися заявити, що це було падіння Су-35. Хоча, на думку Коваленка, це, імовірно, був один з перших Су-34, який збили у лютому.

"Якщо такі темпи ліквідації цих літаків збережуться надалі, то за логікою за 1,5 – 2 місяці росіяни матимуть критичний дефіцит Су-34 чи взагалі їх не буде", – наголосив він.

Доведеться комбінувати

У такому випадку є два варіанти розвитку подій:

  • росіяни будуть змушені призупинити використання фронтової тактичної авіації, а вони цього не зможуть зробити, тому що застосовування КАБів має величезне значення. Без них ворог не зможе завдавати ударів по українських лініях оборони;
  • якщо в окупантів дійсно буде критична ситуація з кількістю знищенних Су-34, вони будуть зменшувати їхнє використання і все більше застосовувати інші модифікації літаків. Зокрема, Су-24, Су-27, Су-30 та Су-35 – вони теж можуть бути носіями КАБів. Однак за своїми характеристиками ці борти набагато гірші, ніж Су-34. А Су-35 кращий за динамічними характеристиками, але він насамперед винищувач, а не фронтовий бомбардувальник як Су-34. Проте Су-35 також може переносити бомби.

"Росіянам доведеться комбінувати номенклатуру авіації. Якщо це відбуватиметься найближчим часом, це буде одним з доказів того, що ворог має достатньо серйозні втрати по своїй компоненті Су-34", – відзначив Олександр Коваленко.

Україна продовжує ліквідовувати російську авіацію

  • Аналітики американського Інституту вивчення війни зазначають, зо з 17 лютого українські сили збили 15 літаків росіян.
  • Зокрема, 2 березня було збито літак Су-34, також Повітряні сили відпрацювали по Су-35, але його збиття не підтвердилося. Внаслідок цього було зафіксовано зниження активності російської авіації 2 та 3 березня на сході України.
  • Раніше, 1 березня, у Міноборони повідомили про успішне знищення Су-34, яки намагався скинути КАБи на позиції ЗСУ, однак йому це не вдалося. Імовірно літак "приземлили" між Маріуполем і Волновахою.
  • Також 23 лютого ворог зазнав значної втрати, адже було знищено літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50У. Наші захисники збили його над Азовським морем, а впав він у Краснодарському краї.