Перед тим уряд Росії вніс Чехію (як і США) до списку недружніх іноземних держав. Це, зокрема, обмежує можливість дипломатичних представництв цих держав наймати на роботу громадян Росії.
Тут детальніше У Росії таки склали список "недружніх держав", але Україна туди не потрапила
Чехія вважає дії Росії кроком до ескалації відносин
У МЗС Чехії заявили, що внесення Росією цієї країни до переліку недружніх – "ще один крок до ескалації відносин". Причому не тільки з Чехією, а й з Європейським Союзом загалом.
Це повністю суперечить Віденській конвенції про дипломатичні зносини, особливо щодо зобов'язання сторін дозволяти дипломатичним представництвам функціонувати належним чином і застосування принципу недискримінації держав,
– мовиться у заяві.
Утім, такий крок Кремля не вплине на рішення Чехії про обмеження кількості співробітників посольства Росії у Празі. Адже "на відміну від російського підходу, наш крок повністю відповідає міжнародному праву".
- "Прикро, що Росія вибирає шлях конфронтації – собі на шкоду. Цей шлях матиме й опосередкований вплив на контакти простих громадян, розвиток туризму чи торговельних відносин", – підсумували в уряді Чехії.
Головне про конфлікт Росії та Чехії
- У 2021 році Чехія підняла справу 2014, коли на складах у Врбетіце сталася серія вибухів. Цікаво, що там зберігали зброю, яка могла дістатися Україні й вплинути на перебіг війни на Донбасі.
- В організації диверсії у Врбетіце Чехія звинуватила Росію. Причетними, найімовірніше, були все ті ж Боширов та Петров, які фігурували у справі про отруєння Скрипалів у Великій Британії.
- Розгорівся дипломатичний скандал. Прага вислала 18 російських дипломатів, а Росія – 20 співробітників посольства Чехії в Москві.
- Далі – більше: Чехія заявила, що вишле ще 70 росіян. А прем'єр Чехії Бабіш закликав лідерів країн ЄС також вислати бодай по одному російському дипломатові на знак солідарності з Прагою.
До теми Чехія на найближчому саміті ЄС проситиме допомогу через вибухи у Врбетіце